Ks. Koheleta 9:5‑6
"...ponieważ żyjący wiedzą, że umrą, a zmarli niczego zgoła nie wiedzą, zapłaty też więcej już żadnej nie mają, bo pamięć o nich idzie w zapomnienie.  Tak samo ich miłość, jak również ich nienawiść, jak też ich zazdrość ‑ już dawno zanikły, i już nigdy więcej udziału nie mają żadnego we wszystkim, cokolwiek się dzieje pod słońcem".
 
Pytanie: Czy umarli ludzie mają jakikolwiek wpływ na to co dzieje się na ziemi?
 
L. do Hebr. 9:27
"A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd,"
 
Czujemy się lepiej gdy ktoś nam mówi że jeszcze dużo przed nami i jeszcze dużo od nas zależy. Między innymi po to aby czuć się dobrze ludzie wymyślili różne opowiadania i baśnie, również o życiu pozagrobowym. Różnica polega na tym, że jednym wystarczą baśnie a inni chcą znać prawdę. Prawda podana przez Pana Boga i zapisana w Piśmie Świętym informuje nas że ludzie po śmierci nie mają żadnego wpływu na to co dzieje się na ziemi.  
 
Niezależnie czy umarły człowiek został nazwany wielkim, czy małym świętym, nie ma on wpływu na to co dzieje się tutaj, na ziemi. Nie tylko nie ma wpływu, ale gdy czytamy Pismo, poznajemy że człowiek umarły nie widzi co dzieje się na ziemi. Z chwilą śmierci działalność ludzi na ziemi zostaje zakończona i jak czytaliśmy przed chwilą:  "już nigdy więcej udziału nie mają żadnego we wszystkim, cokolwiek się dzieje pod słońcem".  Co więc umarli ludzie robią po śmierci?  Oczekują na sąd. Pan Bóg nic już nie oczekuje od nich, to oni oczekują. Napisane też jest, że ci których Panem i Królem jest Chrystus nie pójdą na sąd, ale to już inny temat. 
 
Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.
 Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

 

       Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 


Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! 

A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!