Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Ew. Mat 17:5 (Na górze przemienienia, był Jezus i trzech apostołów)

Gdy on (Jezus) jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!

 

Pytanie: Jeśli słuchamy Marii, to co Maria mówi do nas?

 

Ew. Jana 2:2-5

Zaproszono też Jezusa wraz z jego uczniami na to wesele. A gdy zabrakło wina, rzekła matka Jezusa do niego: Wina nie mają. I rzekł do niej Jezus: Czego chcesz ode mnie, niewiasto? Jeszcze nie nadeszła godzina moja. Rzekła matka jego do sług: Co wam powie, czyńcie!

 

Bardzo dużo naszych rodaków mówi, że wierzy w Marię. Bardzo dużo naszych rodaków mówi, że wierzy Marii. Zastanówmy się jak jest z tą wiarą.

Wierzyć w Marię, czy wierzyć Marii znaczy wierzyć w to co mówi Maria.

Wierzyć tak, aby słuchać tego co Maria mówi. Bo gdy mówimy, że wierzymy a nie ufamy i nie przyjmujemy słów, tych słów, które mówi Maria, to jak jest z tą wiarą?

 

A co mówi Maria? Czytaliśmy przed chwilą. Maria mówi: Co wam powie, czyńcie! Co Jezus wam powie, czyńcie, co Chrystus wam powie, czyńcie. Jezus często mówi, kto ma uszy niech słucha. Gdy połączymy razem to co mówi Maria i to co mówi Jezus, to co poznajemy? Kto ma uszy do słuchania niech słucha.

Kogo ma słuchać?

W tej sytuacji, kto ma uszy do słuchania niech słucha Marii, niech słucha co Maria mówi o Chrystusie. Czy tylko, niech słucha? Maria mówi – to czyńcie co On wam powie, to czyńcie co Jezus wam powie.

 

Jeżeli naprawdę wierzymy w Marię, to wierzymy w to co Maria mówi. A gdy wierzymy w to co mówi Maria, to czynimy to co mówi Chrystus. Proste, czy nie? Proste, aby to powiedzieć, ale w praktyce nie jest to takie proste. W praktyce często mówienie idzie jedną drogą, a czynienie idzie inną drogą. W praktyce łatwo jest zapytać, czy wierzysz w Marię, ale dużo trudniej jest słuchać to co mówi Maria. Bo wierzenie w Marię to jest słuchanie tego co mówi Maria.

 

Pytaniem było: Jeśli słuchamy Marii, to co Maria mówi do nas?

Maria mówi prosto i jasno. co wam Chrystus powie, to czyńcie.

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj