Kościół domowy

Jesteś liderem spotkań biblijnych?


Kościół domowy - nic nowego na planecie ziemi, jego początki to ponad dwa tysiące lat temu. Tak właśnie apostołowie zakładali, czy zaczynali Kościoły - ap. Paweł, Piotr, Jan. Jak wiemy najwięcej Kościołów założył apostoł Paweł. Wędrował, podróżował i głosił Ewangelię zbawienia z łaski w Jezusie Chrystusie. Ci którzy usłyszeli i uwierzyli byli chrzczeni przez zanurzenie i zaczynali od spotkań domowych. Zapraszali sąsiadów, znajomych, a gdy grupa była już tak duża że pomieszczenia domowe były za ciasne, wynajmowali budynek, lub budowali nowy. Na przykład w Kolosan 4:15 czytamy: „Pozdrówcie braci w Laodycei, zarówno Nimfasa, jak i Kościół (gromadzący) się w jego domu.”


Dzisiaj też Kościoły domowe istnieją dookoła świata. Tysiące takich Kościołów jest i ciągle powstają nowe, również w Polsce. Niektóre z domowych Kościołów wzrosły tak bardzo, że dzisiaj liczą kilka, lub kilkadziesiąt tysięcy osób. Jeżeli jesteś liderem takiego Kościoła w domu, albo też należysz do takiego Kościoła, napisz co dobrego jest u was? Podaj nazwisko, lub tylko imię, możesz podać miejscowość, numer telefonu, lub kontakt email.  


Drukuj

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 15 znaków
Twój komentarz zostanie najpierw przekazany administratorowi do moderacji.
 • Brzesko

  Narodziłem się na nowo 1986 roku, to już 28 lat wspaniałej historii życia z wiary i łaski danej mi od Boga. Mam wierzącą rodzinę z którą służymy Bogu i ludziom w Brzesku i w innych miejscach, - www.kjchbrzesko.pl Od wielu lat wynajmujemy różne lokale w naszym mieście na spotkania kościoła. Każdej niedzieli o godzinie 11.00 gromadzimy się na wspólnym nabożeństwie a w tygodniu uczestniczymy w spotkaniach biblijnych, modlitewnych i grupach domowych.
  KJCH w Brzesku jest częścią, Kościoła Jezusa Chrystusa w Krakowie, www.kjch.pl/

 • Sławomir

  Zapraszam na spotkania biblijne via Skype w każdą środę o godzinie 21 polskiego czasu.
  Na spotkaniach modlimy się i omawiamy (fragment po fragmencie) wybraną księgę Biblii - aktualnie jesteśmy w trackie rozważań nad Listem do Rzymian.
  Osoby zainteresowane proszę o maila, przekażę wówczas informację o tym jak się podłączyć do spotkań.
  slawekzawadzki@yahoo.pl

System komentarzy oparty o Komento