Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Ew. Jana 3:36
"Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne; kto zaś nie wierzy Synowi, nie ujrzy życia, lecz grozi mu gniew Boży".
 
Pytanie: Co to znaczy wierzyć w Syna, a co znaczy wierzyć Synowi?­
 
L. do Rzym. 10:9‑10­
"Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych ‑ osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami ‑ do zbawienia".
 
Są ludzie którzy wierzą w Syna Bożego. Nie sprzeciwiają się nauce że Chrystus jest Synem­ Bożym, ale nie wierzą Synowi. Skąd wiemy że nie wierzą Synowi?  Bo żyją tak jakby Chrystusa nigdy i nigdzie nie było. Są zapobiegliwi, umieją załatwiać sprawy, uprawiają religię i są samowystarczalni. Pieniędzmi zapłacą aby ułożyć sobie sprawy w tym życiu i pieniędzmi zapłacą aby załatwić sobie sprawy po śmierci. Gdyby Chrystus nie istniał żyliby dokładnie tak samo jak żyją zawsze. Uwierzyli w Chrystusa, ale nigdy nie uwierzyli, czyli nie zawierzyli Chrystusowi.
 
Bo wiara w Chrystusa, to wiedza o Chrystusie. A wiara Chrystusowi to zaufanie tylko Chrystusowi. To złożenie w Jego ręce swojej teraźniejszości i przyszłości. To zaufanie tylko Jemu w tym życiu i życiu na wieczność. Przed chwilą czytaliśmy: "Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych ‑ osiągniesz zbawienie".  To że wierzysz iż Bóg wskrzesił Go z martwych, znaczy że wierzysz w Chrystusa. A co z tą drugą częścią: Jezus jest Panem?  Co znaczy Jezus jest Panem? Słowo Pan w polskim języku stało się bardzo potoczne i płytkie dzisiaj.  Co znaczyło słowo Pan w Polsce szlacheckiej na przykład?  Pan to władca życia i śmierci.  To ten od którego zależy moje życie i śmierć.  To ten któremu pozwoliłem zająć miejsce na tronie mojego życia.  
 
Kiedyś na spotkania biblijne przychodziła osoba, która była bardzo religijna, gdy usłyszała że powinna zawierzyć swoje życie Chrystusowi, powiedziała:  "ja nie mam nic przeciwko Chrystusowi, on mi w niczym nie przeszkadza".
 
Czy Chrystus jest Panem w twoim życiu?  Bo jeśli jeszcze nie jest, to tylko pierwszy warunek jest spełniony, ale nie spełniony jest drugi. A jak czytaliśmy: "Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne; kto zaś  nie wierzy Synowi, nie ujrzy życia, lecz grozi mu gniew Boży".  Dlatego bardzo ważne jest aby obydwa te warunki były jednakowo ważne i spełnione w twoim i moim życiu, a nie tylko jeden. Dlaczego? Druga część cytowanego wiersza z Listu ap.  Pawła do Rzymian wyjaśnia nam to: "Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami ‑ do zbawienia". Sercem masz zawierzyć Chrystusowi, a ustami wyznać że tak jest. Przed kim wyznać ustami? Przed Panem Bogiem i przed ludźmi.  Bo to co stało się wewnątrz, w sercu jest widoczne na zewnątrz.
 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj