Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Ks. Izajasza 55:1-3

O, wszyscy spragnieni, przyjdźcie do wody, przyjdźcie, choć nie macie pieniędzy! Kupujcie i spożywajcie, <dalejże, kupujcie> bez pieniędzy i bez płacenia za wino i mleko! Czemu wydajecie pieniądza na to, co nie jest chlebem? I waszą pracę - na to, co nie nasyci? Słuchajcie Mnie, a jeść będziecie przysmaki i dusza wasza zakosztuje tłustych potraw. Nakłońcie wasze ucho i przyjdźcie do Mnie, posłuchajcie Mnie, a dusza wasza żyć będzie. Zawrę z wami wieczyste przymierze: są to niezawodnie łaski dla Dawida.

 

Pytanie: Czy twój Bóg potrafi zaspokoić twoje codzienne potrzeby, czy nie potrafi? Czy twój Bóg to czyni, czy nie czyni?

 

Ew. Mateusza 6:25-27

Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichlerzy, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia?

 

Zaraz ktoś powie, o czym ty mówisz? Czy chcesz mi powiedzieć, aby nie pracować, nie zarabiać pieniędzy? Jeśli tak myślisz, czytaj uważnie, jak jest napisane: Nie troszczcie się … Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia? Czy słyszymy wyraźnie? Nie troszcz się,

nie przejmuj się, nie wpadaj w panikę.

 

Kiedyś w czasach Starego Testamentu Bóg zgodnie ze swoim przymierzem danym Abrahamowi, czy Dawidowi proponował Izraelitom skorzystać z Bożej łaski. Teraz mamy dużo lepsze przymierze, bo przymierze zawarte w Jezusie, więc tym bardziej te słowa są dla tych, którzy należą do osoby Jezusa Chrystusa.

Nie do religii, ale należą do osoby. Jakie niezwykłe słowa, jaka oferta Boża, jaka zachęta, jaka dobroć …

Pan Bóg w Jezusie Chrystusie zapewnia wszystkich należących do Jezusa, tak jak czytamy:

 

1 Piotra 5:7

Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was.

 

Hebr. 4:3

Wchodzimy istotnie do odpoczynku my, którzy uwierzyliśmy (zaufaliśmy)...

 

Czy nie czas, aby przyjąć przez wiarę to wszystko, co Dobry Ojciec chce dać swoim dzieciom darmo? Czy nie czas, aby zaufać, powierzyć siebie, swoje życie, zdrowie w ręce Jezusa, w ręce Tego, komu bardzo zależy? Każdą waszą troskę przerzućcie na Niego, (złóżcie na Niego) gdyż Jemu zależy na was. (1 Piotr 5:7)

Jeżeli czytasz te słowa, to najprawdopodobniej jesteś osobą religijną. Gdy jesteś osobą religijną, to wierzysz w Boga. Każda religia ma swojego boga,

więc gdy jesteś osobą religijną masz swojego Boga.

 

Pytaniem było: Czy twój Bóg potrafi zaspokoić twoje codzienne potrzeby, czy nie potrafi? Czy twój Bóg to czyni, czy nie czyni?

 

Jeżeli twój Bóg nie czyni tego, to zapytaj, dlaczego tak nie czyni? Czy może wierzysz w innego boga? Zapytaj, sprawdź, poszukaj. Nie rezygnuj z szukania,

aż znajdziesz odpowiedź. Bo odpowiedź jest, ale nie rezygnuj aż ją znajdziesz dla siebie.

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj