Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

List do Galacjan 1:7-8

Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!

 

Pytanie: Czy można zmienić wiarę?

 

List do Efezjan 4:5

Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest.

 

Czasem ktoś mówi: „ja nie zmienię swojej wiary”. Kto najczęściej tak mówi? Mówią to osoby, które wierzą w wiarę. Zaufali oni swojej wierze.

Niekoniecznie ufają panu Bogu, nie zawierzyli swojego życia Chrystusowi, ale zaufali swojej wierze. Gdy zaufasz ewangelii, która mówi o Chrystusie, przede wszystkim gdy zaufasz Chrystusowi, nie musisz nic zmieniać. Chrystus wszystko zmieni. On zmieni twoje życie.

 

 

Chrystus nie umarł za wiarę, ale umarł za człowieka. On jest gotów i jest w mocy, aby dzisiaj zmienić życie człowieka i uczynić go nowym. Nie można zmienić wiary. Można zmienić pogląd na temat wiary, ale nie można zmienić wiary. Dotychczas wierzyłem w rożne moce ziemskie i pozaziemskie.

Dotychczas wierzyłem w przeróżne cuda i znaki, dotychczas wierzyłem w to co wróżka mówiła. Ale teraz już w to nie wierzę. Teraz całą swoją wiarę przeniosłem na żywego Chrystusa. Ktoś wtedy zapyta cię, czy zmieniłeś wiarę? Nie, nie zmieniłem wiary. Zmieniło się moje poznanie. Zmieniło się moje zrozumienie czym naprawdę jest wiara. Ale nie zmieniłem wiary.

Dlaczego to zrobiłem? Bo w L. do Hebrajcz. Rozdział 11 jest napisane: Bez wiary nie można podobać się Bogu. Przystępujący bowiem do Boga musi uwierzyć, że Bóg jest i że wynagradza tych, którzy go szukają. Cała ewangelia mówi o jednej wierze. Mówi, aby wierzyć tylko Panu Bogu i Jego synowi, Chrystusowi.

Innej wiary nie ma. Nie ma innej wiary i nie ma innej ewangelii. Tak jak czytaliśmy przed chwilą: Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!

 

Ludzie głoszą przeróżne ewangelie i namawiają do rożnej wiary. Mówią, aby wierzyć w przywódców religijnych, aby wierzyć w świętych. Aby wierzyć w cuda i znaki, Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!

Nie zmieniaj wiary, ale uwierz i zaufaj tylko Chrystusowi, bo w Liście ap. Pawła do Kościoła w Rzymie rozdz. 10 czytamy: Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia.

 

Czytaliśmy przed chwilą: jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest. Jedna jest wiara. Która wiara jest tą jedną, jedyną wiarą? Cały Nowy Testament mówi o tym niemal na każdej stronie. Jedyna wiara, najważniejsza wiara jest wiara w Jezusa Chrystusa. Tak zostało to postanowione przez Pana i Boga i nikt nie potrafi i nikt nie może tego zmienić.

 

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj