Johannes Gutenberg (1400-1468), zbudował pierwszą cykliczną prasę drukarską, która zrewolucjonizowała zachodni świat. Zainspirowała do wielu innych pomysłów. Stworzyło to też warunki „techniczne” do reformacji Kościoła. Pierwszą książką wydrukowaną na tej prasie była Biblia, zwana Biblią Gutenberga.
Immanuel Kant (1724-1804), znany niemiecki filozof. Istnienie Biblii, jako książki dla ludzi, uważał za największe dobro jakiego kiedykolwiek ludzkość mogła doświadczyć. Jego zdaniem każda próba umniejszenia jej znaczenia to akt kryminalny przeciwko ludzkości.
Sir Isaac Newton (1642-1727), matematyk i filozof, pionier opracowania praw grawitacji i odkrywca tak wielu zjawisk, iż należałoby kilkanaście stron poświęcić na krótki ich opis. Są powody, aby twierdzić, że poświęcał on więcej czasu na poznawanie prawdy Bożej, niż na studia naukowe. Ku konsternacji wielu współczesnych uczonych, napisał więcej książek teologicznych związanych z Biblią niż naukowych. Mimo to, a może właśnie dlatego, był jednym z największych naukowców. Powiedział kiedyś: „Uznaję Słowo Boże za najbardziej wzniosłą filozofię. W Biblii znajduję więcej autentyczności niż w jakimkolwiek historycznym, świeckim opracowaniu."
Blaise Pascal (1623‑1662), uznany za pioniera nauki o hydrostatyce, przyczynił się do opracowania praw hydrodynamiki oraz skonstruowania barometru. Oto krótki fragment jednej z wielu jego refleksji: „Znamy życie i śmierć tylko w Chrystusie. Poza Chrystusem nie mamy pojęcia czym jest życie, czym jest śmierć, kim jest Bóg, kim my jesteśmy. W ten sposób, bez Biblii, a tym samym bez głównego jej Bohatera – Chrystusa, nie znamy nic i widzimy wszystko bardzo rozmazane. Żyjemy w dezorientacji, nie mając pojęcia o Stwórcy ani Jego stworzeniu."