– Jakkolwiek wierzysz, zachowaj to dla siebie, przed Bogiem. (L. do Rzym. 14).
Pod hasłem Własność znajdujemy definicję:
„Wyłączne prawo do posiadania, doświadczając radości w dysponowaniu rzeczą na własność. Na początku istnienia świata, Stwórca dał człowiekowi prawo dominacji nad ziemią, nad rybami morskimi, ptakami i nad każdym stworzeniem. Te postanowienia Boże, to podstawa, na której należy oprzeć prawo człowieka do własności na ziemi. Wszystko co wiąże się z inwencją i produkcją jakiejkolwiek rzeczy, upoważnia człowieka do tytułu własności... I jest najwyższym błogosławieństwem dla społeczeństwa, gdyż w ten sposób prawo obywateli do własności jest dobrze zabezpieczone."
W roku 1833 Joah Webster przygotował i wydał również Biblię. W przedmowie napisał: „Biblia to naczelny moralny ośrodek wszystkiego co dobre i najlepszy punkt odniesienia w rozróżnianiu między tym co złe w społeczeństwie. Najlepsza książka do regulowania doczesnych spraw człowieka i jedyna książka, która może służyć jako nieomylny przewodnik pomyślnego finału. Jest niezwykłe ważna dla naszego kraju, tak w aspekcie politycznym, jak i życiu duchowym, aby pełny autorytet wypływał z mądrości Słowa Bożego, gdyż jedynie to może najlepiej służyć głównym zasadom wolności obywateli i być najskuteczniejszą podporą rządu naszej republiki.
Główne zasady obywatelskiej wolności i mądre prawa administracyjne winny być czerpane z Biblii i poparte jej autorytetem. W ten sposób człowiek, który pomniejsza lub niszczy Boży autorytet tej książki, może być przyczynkiem publicznego nieładu w społeczeństwie, gdy takiego ono doświadczy.
Jeżeli będziemy przestrzegać podstaw, o których uczy Biblia, nasz kraj będzie prosperował i trwał w dobrobycie; gdy jednak my lub nasi potomkowie zaniedbają poznawania prawdy i zlekceważą autorytet Biblii, nie da się przewidzieć kiedy i jak szybko katastrofa może dosięgnąć i pogrzebać całą naszą chwałę w głęboką, zapomnianą mogiłę. Są tylko dwie moce, które kontrolują człowiekiem i zabezpieczają prawa jednostki i zarządzania administracją – prawa Boże lub prawo strachu przed bagnetem."
William James (1842‑1910), filozof, psycholog, autor teorii etycznej zwanej pragmatyzmem. Odzwierciedleniem jego filozoficzno-psychologicznych dociekań może być zdanie: „Jeśli tylko będziesz powtarzał coś często, ludzie uwierzą w