Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

       Ew. Łuk. 18:42-43

 Jezus mu odrzekł: Przejrzyj, twoja wiara cię uzdrowiła. Natychmiast przejrzał i szedł za Nim, wielbiąc Boga. Także cały lud, który to widział, oddał chwałę Bogu.

 

Pytanie: Dlaczego nigdzie nie napisane jest, że powinniśmy dodawać chwałę Bogu, ale że mamy oddawać chwałę Bogu?

 

Dz. Apost. 17:24-25

 Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i oddech, i wszystko.

 

Aby zrozumieć wolę Bożą w tym względzie potrzebna jest podstawowa znajomość matematyki. Koniecznym jest tu znać dodawanie i odejmowanie. To dodawanie i odejmowanie dotyczy całego stworzenia ale nie dotyczy Stwórcy. Wszystkiemu co zostało stworzone możemy coś dodać lub coś ująć. Ta matematyczna reguła ma jeden wyjątek, nie ma zastosowania w przypadku Stwórcy. On jest Pełnią, On jest wszystkim. Jest kompletny i nie brak Mu niczego. Stwórca stworzył co stworzył i może stworzyć jeszcze, cokolwiek zapragnie.

 

Ponieważ jest On Pełnią i od Niego wszystko pochodzi, człowiek nie może nic mu dodać. Człowiek nie może uczynić dla Stwórcy nic czego On nie ma i co On potrzebuje. Nie możemy Mu nic dodać, ale mamy obowiązek przyznać i wyznać kim On jest naprawdę. Dlatego właśnie nie napisane jest że mamy dodawać chwałę Bogu.

 

Co znaczy więc oddawać chwałę Bogu? Oddawać - w tym przypadku, znaczy uznać i wyznać to kim Stwórca jest naprawdę.

To, że Stwórca jest Pełnią i niczego nie potrzebuje jest faktem. Oddawać, znaczy potwierdzić ten fakt. Zgodzić się z tym faktem..

To jest tak jakby ktoś powiedział: To jest moje – oddaj mi to! Oddawać chwałę Stwórcy znaczy też podziwiać Stwórcę za to kim jest, co uczynił i co czyni. Nie oddawanie chwały Bogu, jest równoznaczne z brakiem uznania kim Pan Bóg jest naprawdę.

Znaczy też sprzeciwianie się faktom i sprzeciwianie się prawdzie..

 

I jeszcze jedno. Oddawanie chwały stworzeniu, tej chwały która należy się wyłącznie Stwórcy, to ignorancja Pana Boga, to demonstracja osobistego buntu przeciwko porządkowi jaki Pan Bóg stworzył. To rebelia wobec Stwórcy.

 

W ostatniej księdze, Ks. Ap 4:11 czytamy:

 Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, odebrać chwałę i cześć, i moc, boś Ty stworzył wszystko, a dzięki Twej woli istniało i zostało stworzone.

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!