Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Ew. Jana 3:36
"Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne; kto zaś nie wierzy Synowi, nie ujrzy życia, lecz grozi mu gniew Boży".
 
Pytanie: Co to znaczy wierzyć w Syna, a co znaczy wierzyć Synowi?­
 
L. do Rzym. 10:9‑10­
"Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych ‑ osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami ‑ do zbawienia".
 
Są ludzie którzy wierzą w Syna Bożego. Nie sprzeciwiają się nauce że Chrystus jest Synem­ Bożym, ale nie wierzą Synowi. Skąd wiemy że nie wierzą Synowi?  Bo żyją tak jakby Chrystusa nigdy i nigdzie nie było. Są zapobiegliwi, umieją załatwiać sprawy, uprawiają religię i są samowystarczalni. Pieniędzmi zapłacą aby ułożyć sobie sprawy w tym życiu i pieniędzmi zapłacą aby załatwić sobie sprawy po śmierci. Gdyby Chrystus nie istniał żyliby dokładnie tak samo jak żyją zawsze. Uwierzyli w Chrystusa, ale nigdy nie uwierzyli, czyli nie zawierzyli Chrystusowi.
 
Bo wiara w Chrystusa, to wiedza o Chrystusie. A wiara Chrystusowi to zaufanie tylko Chrystusowi. To złożenie w Jego ręce swojej teraźniejszości i przyszłości. To zaufanie tylko Jemu w tym życiu i życiu na wieczność. Przed chwilą czytaliśmy: "Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych ‑ osiągniesz zbawienie".  To że wierzysz iż Bóg wskrzesił Go z martwych, znaczy że wierzysz w Chrystusa. A co z tą drugą częścią: Jezus jest Panem?  Co znaczy Jezus jest Panem? Słowo Pan w polskim języku stało się bardzo potoczne i płytkie dzisiaj.  Co znaczyło słowo Pan w Polsce szlacheckiej na przykład?  Pan to władca życia i śmierci.  To ten od którego zależy moje życie i śmierć.  To ten któremu pozwoliłem zająć miejsce na tronie mojego życia.  
 
Kiedyś na spotkania biblijne przychodziła osoba, która była bardzo religijna, gdy usłyszała że powinna zawierzyć swoje życie Chrystusowi, powiedziała:  "ja nie mam nic przeciwko Chrystusowi, on mi w niczym nie przeszkadza".
 
Czy Chrystus jest Panem w twoim życiu?  Bo jeśli jeszcze nie jest, to tylko pierwszy warunek jest spełniony, ale nie spełniony jest drugi. A jak czytaliśmy: "Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne; kto zaś  nie wierzy Synowi, nie ujrzy życia, lecz grozi mu gniew Boży".  Dlatego bardzo ważne jest aby obydwa te warunki były jednakowo ważne i spełnione w twoim i moim życiu, a nie tylko jeden. Dlaczego? Druga część cytowanego wiersza z Listu ap.  Pawła do Rzymian wyjaśnia nam to: "Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami ‑ do zbawienia". Sercem masz zawierzyć Chrystusowi, a ustami wyznać że tak jest. Przed kim wyznać ustami? Przed Panem Bogiem i przed ludźmi.  Bo to co stało się wewnątrz, w sercu jest widoczne na zewnątrz.
 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!