Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Ks. Joba 35:4‑7
"Parę słów ci odpowiem i twym przyjaciołom wraz z tobą. Spojrzyj na niebo! Popatrz! Oglądaj obłoki wysoko! Gdy zgrzeszysz, co ty Mu (Bogu) zrobisz? Czy zaszkodzisz Mu mnóstwem grzechów?  Czy dajesz Mu co, gdyś jest prawy? Czy otrzyma coś z twojej ręki?"
 
Pytanie: W jaki sposób i w czym zaszkodzisz Panu Bogu jeśli nie żyjesz zgodnie z Jego wolą?
 
Dz.  Apost.  17:24‑25
"Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i oddech, i wszystko".
 
Czy masz czasem takie wrażenie jak gdyby Pan Bóg przeszkadzał ci w szukaniu i własnym budowaniu szczęścia dla siebie? W telewizji i internecie pokazują nam że tyle jest dróg i sposobów do szczęścia i dobrej zabawy a Bóg dał przykazania, które mówią że nic nie wolno. Nie tylko dał przykazania, ale ciągle jakby się upominał o pokłony dla siebie, o chwałę dla siebie, mówi że jest zazdrosnym i ciągle czegoś oczekuje, ciągle czegoś żąda. Czy masz takie wrażenie? Czy myślisz tak czasem? Może myślisz ale boisz się przyznać, bo pomyślisz, że i myśleć tak nie wolno.  
 
Z drugiej strony, Pan Bóg mówi, jak czytaliśmy przed chwilą że nic od człowieka nie potrzebuje, bo wszystko posiada i wszystko do Niego należy. Zastanówmy się po kolei. Czy prawdą jest że Stwórca jest właścicielem wszystkiego? Jeśli powiesz że nie, albo że nie wiesz na pewno, w tym momencie kończy się twoja droga do dalszych rozważań i nie musisz już dłużej o tym myśleć, bo gdy nawet spróbujesz, zawsze dojdziesz do ślepej uliczki. Uliczki bez wyjścia.
 
Jeśli to co jest napisane przyjmiesz jako prawdę, jest szansa i jest nadzieja że znajdziesz zrozumienie i poznanie. Następny krok to pytanie czy pan Bóg może istnieć, żyć i być szczęśliwy bez człowieka? Św.Jan Chrzciciel tak nam mówi: w Ew. Mat r. 3 (:9)" ... a nie myślcie, że możecie sobie mówić: Abrahama mamy za ojca, bo powiadam wam, że z tych kamieni może Bóg wzbudzić dzieci Abrahamowi". Właśnie, Pan Bóg wypowie słowa do kamieni i kamienie staną się ludźmi. A jeśli tak, jeśli Stwórca może takiego jak ty i ja stworzyć sobie przez wypowiedzenie jednego zdania, to po co to wszystko? To kto kogo potrzebuje? I to jest tym zasadniczym pytaniem. Kto kogo potrzebuje? 
 
Jeśli był taki dzień albo będzie taki dzień w którym uświadomisz sobie że to nie Bóg potrzebuje ciebie do szczęścia, ale to ty potrzebujesz Jego, może to być dobrym początkiem do poznania prawdy, a w ten sposób i do własnego szczęścia. Stwórca powołał do życia człowieka z dwóch ważnych powodów. Aby człowiek żył szczęśliwie i w ten sposób, w naturalny sposób chwalił Stwórcę i dziękował mu, zawsze. Stworzył nas więc dla naszego dobra i dla swojej chwały. Jednak to prawdziwe szczęście możesz znaleźć i doświadczać tylko wtedy gdy tę prawdę przyjmiesz i uznasz za własną. Gdy ją nie przyjmiesz, wcześniej czy później będziesz nieszczęśliwym.  
 
W związku z tym odpowiedzią na pytanie: W jaki sposób i w czym zaszkodzisz Panu Bogu jeśli nie żyjesz zgodnie z Jego wolą? Odpowiedź jest zawarta w tekście czytanym przed chwilą, z Dz. Apost. R. 17-ty: "Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i oddech, i wszystko".
 
Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!