Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

1 L. do Koryn. 10:1‑4
"Nie chciałbym, bracia, żebyście nie wiedzieli, że nasi ojcowie wszyscy, co prawda, zostawali pod obłokiem, wszyscy przeszli przez morze, i wszyscy byli ochrzczeni w [imię] Mojżesza, w obłoku i w morzu; wszyscy też spożywali ten sam pokarm duchowy i pili ten sam duchowy napój. Pili zaś z towarzyszącej im duchowej skały, a ta skała ‑ to był Chrystus".
Często słyszymy że Stary Testament jest już nieważny.
 
 Pytanie: Czy Stary Testament mówi dużo o Chrystusie? 
 
Ew. Jana 5:39
"Badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że w nich zawarte jest życie wieczne: to one właśnie dają o Mnie świadectwo".
 
Zanim zaczniemy szukać dowodów na to czy Stary Testament mówi dużo o Chrystusie zastanówmy się kiedy Chrystus mówił przed chwilą przeczytane słowa? Chrystus wypowiedział te słowa gdy nie było jeszcze Nowego Testamentu. Mimo że nie było, Chrystus mówi że Pisma mówił o Nim. Które pisma? Oczywiście pisma Starego Testamentu. Nawet gdybyśmy już nic więcej nie szukali to te słowa Chrystusa powinny nam wystarczyć, że Stary Testament mówi o Chrystusie. 
 
Ktoś powie; tak w paru miejscach Stary Testament wspomina o Chrystusie, Mesjaszu, który ma przyjść. Czy tylko w paru miejscach? Nie w paru miejscach. Cały Stary Testament wypełniony jest obficie informacją o Chrystusie. Przez długie miesiące możesz czytać i poznawać sytuacje i miejsca które mówią o Chrystusie. Może kiedyś to uczynimy w audycji Wiara i Wolność. Są to nie tylko miejsca, które tak wprost mówią o Chrystusie. Oprócz proroctw o Chrystusie których znaleźć można ponad 300 w Starym Testamencie. 
 
W Starym Testamencie Chrystus jest prezentowany przez różne osoby i pod postacią różnych ludzi. Na przykład w Mojżeszu widzimy wyraźnie Chrystusa. Józef, ten który był sprzedany przez swoich braci do Egiptu reprezentuje Chrystusa. W Dawidzie, Salomonie i wielu innych osobach widzimy Chrystusa. Cały Stary Testament wypełniony jest obficie informacją o Chrystusie. Stary Testament w kilkudziesięciu miejscach mówi o skale, lub o kamieniu węgielnym. To właśnie te słowa;  skała czy kamień węgielny odnoszą się do Chrystusa. Bo na tej skale, którą jest Chrystus zbudowany jest kościół Chrystusa. Kto nie czyta i nie poznaje Starego Testamentu pozbawia siebie jeszcze jednej wspaniałej okazji do poznawania  Chrystusa. 
 
 
Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!