Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Ew. Mat. 22:36-40

Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe? On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy. 

 

 

Pytanie: Czy jeśli kochasz Chrystusa i innych tak jak Chrystus, czy możesz czynić wszystko co chcesz?

 

1 Kor 6:12

Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę. 

 

Istnieje popularne twierdzenie, że życie z Bogiem i Chodzenie z Bogiem to tylko same nakazy i zakazy. Życie z Bogiem i Chodzenie z Bogiem to wszystko to co nie wolno.

Być i żyć po stronie Boga, to być człowiekiem zmuszonym do unikania przyjemnych wydarzeń i rozkoszy. "Nie wolno" jest zwrotem, który w oczach świata charakteryzuje prawdziwego chrześcijanina. Nie wolno się upijać, a takie to wspaniałe. Nie wolno oszukiwać, a tak szybko można się w ten sposób dorobić. Nie wolno cudzołożyć, a takie to popularne i podniecające.

Czy ci co te rzeczy czynią są wolnymi ludźmi? Czy pijak może przestać pić? Nie może, choćby chciał i dlatego nie jest wolnym człowiekiem.

Czy oszust, może przestać oszukiwać? Nawet gdy uda mu się na chwilę, nadal będzie oszustem niegodnym zaufania.

 

W rzeczywistości, ten co pojednał się z Bogiem za pośrednictwem Chrystusa, ma nadal wolną wolę do dyspozycji. Może grzeszyć, jest to w zasięgu jego woli i możliwości. Jeżeli jednak tego nie czyni, to dlatego że odkrył iż jedność i duchowa bliskość ze Stwórcą jest znacznie lepszą perspektywą dla niego. Bo odkrył, że jest to wreszcie ta najprawdziwsza wolność, a nie namiastka, którą oferuje świat, i którą doświadczał dotychczas.

 

Ta wolność, którą daje Chrystus jest wolnością dającą autentyczną radość. Radość nie znaną dotąd. Radość inną niż dawało dotychczasowe życie. Życie bez Chrystusa, które dawało tylko pozory wolności.

Człowiek pojednany z Bogiem, jeżeli doświadcza jakichkolwiek obaw, czy strachu w relacji z Ojcem w niebie, to strach ten ma całkiem odmienne oblicze teraz. Dawniej musiał pamiętać że Bóg jest sędzią i to bardzo wymagającym i drobiazgowym sędzią. Nic nie ujdzie Jego uwadze.

 

Cały czas wisiał nad nim topór gilotyny. Teraz, gdy już pojednał się ze Stwórcą za pośrednictwem Jezusa i jeżeli w relacji z Nim ma jakiś problem, lub posiada Bożą bojaźń, to jest to tak jakby krocząc trzymał w ręku drogocenny kryształ i postępował ostrożnie, aby go nie rozbić.

Tym drogocennym kryształem jest miłość Ojca w niebie, która uwidoczniła się w Jezusie na krzyżu.

Kiedyś człowiek ten jadał codziennie, tak jak i teraz, ale wyciągał pożywienie ze śmietnika. Teraz, kiedy przyjął zaproszenie Chrystusa i zasiada do Jego stołu zastawionego obficie i otrzymuje to za darmo, czy zechce powrócić do dawnego stylu życia aby jadać ze śmietnika?

Czy ten kto jeździł starym, przerdzewiałym samochodem i przesiadł się do nowego Mercedesa, mimo, że może, czy będzie chciał powrócić do jazdy tamtym rozbitym autem?

 

Jeżeli chcesz wiedzieć czy jesteś wolnym człowiekiem, zrób eksperyment.

Postanów nie grzeszyć przez jeden rok. Przekonasz się szybko, że jesteś niewolnikiem grzechu, szatana, tego który daje tylko pozory wolności. Bo prawdziwej wolności nie da ci świat, nie da ci Ameryka, nie da ci żadna religia. Prawdziwa wolność jest jedynie w osobie. Wbrew naukom religijnym, prawdziwa wolność jest tylko w jednej, jedynej osobie.

Prawdziwa, autentyczna wolność jest tylko i wyłącznie w osobie Jezusa Chrystusa.

 

Czy często widzisz słonia z cyrku chodzącego ulicą, na wolności? Nie. Dlaczego? Bo jest on przywiązany za nogę do małego palika wbitego w ziemię, obok namiotu cyrkowego.

Ile jest w tym logiki? Pięciotonowy słoń, który jednym mocnym pociągnięciem nogi mógłby wyrwać palik, chodzi "uwięziony" na odległość linki obok cyrkowego namiotu! Czy musi? Nie! Ale jest on więźniem zakodowanej przeszłości. Więźniem wstecznego myślenia. Gdy był dzieckiem, wiązano go za nogę i chodził tylko na długość linki. Tak to zapamiętał, tak to pozostało w jego pamięci. Jego ciało urosło, ale myślenie pozostało w niewoli przeszłości, nie zmieniło się.

 

Zastanów się, czy twoje myślenie nie tkwi w niewoli przeszłości? W niewoli przyzwyczajeń, tradycji, rutyny? Jeżeli tkwi, kto może cię z tego uwolnić?

 

Czytamy o tym w Ew. Jana 8:36

Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni. 

 

W ten sposób odpowiedzią na pytanie: Czy jeśli kochasz Chrystusa i innych tak jak Chrystus, czy możesz czynić wszystko co chcesz?

 

Odpowiedzią jest: możesz, bo wtedy nie tylko masz wolność wyboru, ale również otrzymujesz moc Bożą i mądrość, która pozwala ci rozpoznać, która wolność jest prawdziwa, a która krótkotrwała i pozorna.

  

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!