Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Ew. Marka 16:15-16

I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.

 

Pytanie: Jak apostołowie wykonywali to polecenie Chrystusa?

 

Dz. Apost. 16:27-33

Gdy strażnik zerwał się ze snu i zobaczył drzwi więzienia otwarte, dobył miecza i chciał się zabić, sądząc, że więźniowie uciekli. Nie czyń sobie nic złego, bo jesteśmy tu wszyscy! - krzyknął Paweł na cały głos. Wtedy [tamten] zażądał światła, wskoczył [do lochu] i przypadł drżący do stóp Pawła i Sylasa. 

A wyprowadziwszy ich na zewnątrz rzekł: Panowie, co mam czynić, aby się zbawić? Uwierz w Pana Jezusa - odpowiedzieli mu - a zbawisz siebie i swój dom. Opowiedzieli więc naukę Pana jemu i wszystkim jego domownikom. Tej samej godziny w nocy wziął ich z sobą, obmył rany i natychmiast przyjął chrzest wraz z całym swym domem.

 

Chrystus przed odejściem do nieba bardzo jednoznacznie określił jak ma być głoszona Ewangelia.

Zostało to zapisane, również i dla nas. Gdy chcemy wiedzieć jak czynili to apostołowie, należy czytać Dzieje Apostolskie.

Jeśli mamy wątpliwości czy nauka, którą nam głoszą dzisiaj i sposób w jaki nam ją podają jest zgodna z nauką Chrystusa i apostołów, to właśnie czytanie Dziejów Apostolskich daje nam jednoznaczne wyjaśnienie.

 

Zwróćmy uwagę, że apostoł Paweł nie był jednym z 12-tu apostołów i nie słyszał tych słów Chrystusa, które wypowiedział Jezus tuż przed pójściem do nieba. Mimo to ap. Paweł czynił dokładnie tak jak Chrystus powiedział.

A jak to czynił? Tak jak czynili to inni apostołowie. Człowiekowi, który zadał mu najważniejsze pytanie jakie można zadać - co mam czynić, aby się zbawić? Apostoł Paweł odpowiedział: Uwierz w Pana Jezusa (…) a zbawisz siebie i swój dom .

 

To wszystko? Czy nie jest to proste? Powie ktoś: takie proste, że aż trudno w to uwierzyć! Może właśnie dlatego ludzie w to nie wierzą, bo wydaje im się to zbyt proste.

 

Gdyby którykolwiek z apostołów stanął tu przed nami dzisiaj i gdybyśmy mu zadali to samo ważne pytanie:

co mam czynić, aby się zbawić? Czy apostoł Piotr, na przykład powiedziałby: przyjdź do spowiedzi, a będziesz zbawiony?

Nigdy, nigdzie i nikomu Chrystus ani żaden apostoł nic takiego nie obiecywał.

 

Nie znajdujemy jednego zdania, że ten kto się wyspowiada ze wszystkich grzechów będzie zbawiony. Takiego pomysłu jak spowiedź nie znajdziemy nigdzie w praktyce Chrystusa ani apostołów.

 

Dlatego odpowiedź na pytanie: Jak apostołowie wykonywali to polecenie Chrystusa:

I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.

 

Apostołowie tym co pytali: co mam czynić, aby się zbawić, odpowiadali:

Uwierz w Pana Jezusa (…) a zbawisz siebie i swój dom. To znaczy, powierz swoje życie Chrystusowi, albo zawierz swoje życie Chrystusowi, a zbawisz siebie i swój dom.

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!