Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

L. do Efezjan 2:8-9

Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił.

 

Pytanie: Jeśli wierzysz, że przez swoje dobre uczynki, przez wypełnianie dziesięciu przykazań prawa zbawisz siebie, co to znaczy w oczach Bożych?

 

L. do Galacjan 2:21

Nie mogę odrzucić łaski danej przez Boga. Jeżeli zaś usprawiedliwienie dokonuje się przez Prawo, to Chrystus umarł na darmo.

 

Gdy są święta pod koniec miesiąca grudnia, ludzie dają sobie prezenty. Dają prezenty, ofiarowują sobie prezenty, lub jeszcze inaczej, obdarowują siebie prezentami. Załóżmy, że w prezencie otrzymujesz rower. Ktoś daje ci rower i oczekuje, że będziesz z tego powodu szczęśliwym i wdzięcznym. Ten kto daje ci rower czyni to dlatego, że cię kocha i pragnie widzieć radość na twojej twarzy. Ponieważ jest to prezent nieoczekiwany, zamiast radości – ty mówisz, nie nie nie, dziękuję, dziękuję, ja mam pieniądze, ja pracuję, ja zarabiam, ja sobie kupię rower.

 

Dokładnie tak samo jest z prezentem jaki Pan Bóg oferuje każdemu człowiekowi, gdy chodzi o prezent, czy o dar zbawienia. Stwórca przynosi to człowiekowi w prezencie, w darze, Pan Bóg oferuje to za darmo.

Czy oferuje to darmo bo ten prezent nic nie kosztuje? Koszt był bardzo wielki, cena jest bardzo wysoka. 

Ceną jest cierpienie i oddanie całego siebie dla człowieka.

A co mówi człowiek? Nie nie nie, dziękuję, dziękuję, ja jestem dobrym człowiekiem, ja jestem religijnym człowiekiem, ja w każdą niedzielę idę do kościoła, często do komunii. Bez łaski. Mnie stać na to, aby sobie zarobić na zbawienie. Mnie stać na to, aby sobie zasłużyć na zbawienie.

 

Jeżeli należysz do osób, które tak myślą, jeżeli należysz do ludzi, którzy tak czynią, to co to znaczy?

To znaczy, że odrzucasz dar Boży, że odrzucasz dar Łaski Bożej, odrzucasz prezent Boży. I na końcu znaczy to, że Chrystus umarł na darmo. Umarł na darmo w twoim przypadku dlatego, że ty mówisz – bez łaski, ja sobie sam zasłużę, ja sobie sama zarobię na niebo i na życie wieczne. Znaczy to, że Chrystus sobie umarł, a ty sobie zasłużysz. Gdyby Chrystus nie cierpiał i nie umarł, nie ma różnicy dla ciebie, bo ty i tak swoimi dobrymi uczynkami dostaniesz się do nieba.

Tak wierzysz!

 

A może jednak, może od dzisiaj zaczniesz myśleć, zaczniesz wierzyć i zaczniesz mówić inaczej. Zaczniesz tak, jak jest napisane: Nie mogę odrzucić łaski danej przez Boga. Bo jeżeli usprawiedliwienie (przed Bogiem) dokonuje się przez uczynki przykazań Prawa, to Chrystus umarł na darmo.

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!