Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

L. do Rzym 8:14-17

Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi. Nie otrzymaliście przecież ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: Abba, Ojcze! Sam Duch wspiera swym świadectwem naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Bożymi. Jeżeli zaś jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami Boga, a współdziedzicami Chrystusa, skoro wspólnie z Nim cierpimy po to, by też wspólnie mieć udział w chwale.

 

Pytanie: Którzy ludzie mają prawo i mogą nazywać Pana Boga swoim ojcem?

 

Ew. Jana 1:10-12

Na świecie było /Słowo/, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego -

 

Tak często słyszymy – przecież wszyscy ludzie są dziećmi Bożymi. Czy rzeczywiście tak jest? Czy rzeczywiście wszyscy ludzie są dziećmi Bożymi?

Na pewno wszyscy ludzie są stworzeniem Bożym, bo Pan Bóg stworzył ludzi i powiedział: rozradzajcie się i rozmnażajcie się. Dlatego wszyscy ludzie są stworzeniem Bożym, ale nie wszyscy ludzie są dziećmi Bożymi

 

Przychodząc na ten świat nie było twoją decyzją, aby stać się stworzeniem Bożym, ale jest twoją decyzją czy staniesz się dzieckiem Bożym. Rodząc się z ciała i krwi ojca, i matki, nie miałeś/łaś wpływu na to, aby stać się stworzeniem Bożym ale decydujesz teraz czy chcesz albo nie chcesz stać się dzieckiem Bożym. Dlatego pierwszym krokiem, aby stać się dzieckiem Bożym jest poznanie prawdy Bożej. Prawdy, która zawarta jest w Piśmie Świętym. Żyjąc w złudzeniach religijnych na pewno nie staniesz się dzieckiem Bożym.

Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie, że nie jestem dzieckiem Bożym. Gdy czytając Pismo święte uświadomisz sobie, że nie jesteś dzieckiem Bożym, istnieje szansa, że zastanowisz się i zadasz sobie najważniejsze pytanie. Jakie pytanie? To samo pytanie co zadawali ludzie apostołom: co mam czynić, aby być zbawionym? Albo inaczej co mam czynić, aby stać się dzieckiem Bożym?

 

Pytaniem było: Którzy ludzie mają prawo i mogą nazywać Pana Boga swoim ojcem?

 

Na początku Ew. ap. Jana mamy dobre wyjaśnienie.

Na świecie było /Słowo/, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli.

 

Chrystus przyszedł do swojej własności. Chrystus przyszedł do tych, których stworzył.

Chrystus przyszedł na ziemię do stworzenia Bożego. Chrystus przyszedł na ziemię, aby stworzenie Boże miało szansę stać się dziećmi Bożymi.

 

W 12-tym wierszu czytamy:

Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego -

 

Znaczy to, że wszystkim, którzy słowo Boże przyjęli, wiarą przyjęli, przez wiarę przyjęli dało moc, aby stali się dziećmi Bożymi i dało też prawo, aby mogli nazywać siebie dziećmi Bożymi.

Wszystko to dzieje się przez wiarę w Słowo Boże i przez zaufanie Chrystusowi. Każdy kto ten krok wiary uczyni, od tej chwili jest dzieckiem Bożym i od tej chwili ma prawo nazywać wielkiego Stwórcę i Boga, nazywać swoim Ojcem.

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!