Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Ew. Łuk 10:1+8-12

Następnie wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał (...) Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże. Lecz jeśli do jakiego miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam. Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże. Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu. 

 

Pytanie: W jaki sposób należy przyjmować Chrystusa?

 

Ew. Jana 12:48

Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym.

 

Chrystus wysłał 72 swoich uczniów aby szli przed Nim do miast i wiosek, po co? Aby przygotować ludzi na przyjęcie Słowa Bożego, na przyjęcie Chrystusa. Teraz religie i ludzie wymyślili różne własne sposoby na przyjmowanie Chrystusa.

A jak należy przyjmować Chrystusa według nauki Chrystusa, według słów samego Chrystusa?

Zawsze gdy pragniemy coś rozumieć, dobrze jest udać się tam i do tego co stało się na początku. W ten sposób przeczytajmy fragment zapisany na początku Ew. Ap. Jana. Zaraz na początku pierwszego rozdziału czytamy:

 

Jan 1:1-14

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. (…) A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.

 

Jan 1:10-12

Na świecie było /Słowo/, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak,

którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego - 

 

Czy możemy oczekiwać, czy możemy domagać się lepszego, bardziej jasnego wytłumaczenia?

Słowo Boże jest tym, które było na początku. Jednocześnie Słowo Boże to sam wielki Bóg, Stwórca w swoim słowie. Jednocześnie Słowo to właśnie Chrystus.

Gdy to Słowo Boże, czyli Chrystus przybył z nieba na ziemię przybrał na siebie ludzkie ciało – jak czytaliśmy, Słowo Boże stało się ciałem.

Ciało zostało ukrzyżowane, czyli zniszczone, ale Słowo Boże, Chrystus żyje nadal. To Słowo Boże, Chrystus zostało zapisane z mocą Ducha Chrystusowego na kartach Biblii.

 

Gdy czytasz Pismo Święte, to poznajesz Słowo Boże, poznajesz Chrystusa. Jeżeli czytasz i przyjmujesz Słowo Boże, to słowo ma moc, aby zmienić twoje życie na nowe życie. To Słowo ma moc uczynić cię dzieckiem Bożym.

Jeśli czytasz i nie przyjmujesz to nie poddajesz się mocy Słowa Bożego i to Słowo nie pracuje w twoim życiu, nie zmienia cię nie czyni cię nowym. Jeśli nie przyjmujesz, nawet nie możesz go zrozumieć. Tak jak czytaliśmy przed chwilą. .. Na świecie było /Słowo/, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym,

którzy wierzą w imię Jego.

 

Inne miejsca w Biblii objaśniają nam to jeszcze bardziej dokładnie co znaczy przyjąć Słowo Boże, co znaczy przyjąć lub nie przyjąć Chrystusa.

 

W Ew. Łuk. 8:11-15 czytamy objaśnienie Chrystusa, który porównuje Słowo Boże do ziarna zasianego na polu obok drogi. Czytamy tam:

Takie jest znaczenie przypowieści: Ziarnem jest słowo Boże. Tymi na drodze są ci, którzy słuchają słowa; potem przychodzi diabeł i zabiera słowo z ich serca, żeby nie uwierzyli i nie byli zbawieni. Na skałę pada u tych, którzy, gdy usłyszą, z radością przyjmują słowo, lecz nie mają korzenia: wierzą do czasu, a chwili pokusy odstępują. To, co padło między ciernie, oznacza tych, którzy słuchają słowa, lecz potem odchodzą i przez troski, bogactwa i przyjemności życia bywają zagłuszeni i nie wydają owocu. W końcu ziarno w żyznej ziemi oznacza tych, którzy wysłuchawszy słowa sercem szlachetnym i dobrym, zatrzymują je i wydają owoc przez swą wytrwałość. 

 

Odpowiadając na pytanie: W jaki sposób należy przyjmować Chrystusa?

Aby dać prawidłową odpowiedź trzeba pamiętać, że Słowo Boże to Chrystus, i że to Słowo Boże zostało dla nas zapisane mocą Ducha na kartach Biblii. Czytając to Słowo, lub słuchając gdy ktoś czyta, jeśli to Słowo przyjmujemy, przyjmujemy Chrystusa i wtedy to Słowo,bżywy Chrystus działa

z mocą w naszym życiu.

Chrystus, Słowo Boże daje nam poznanie i zrozumienie siebie, świata, daje nam poznanie zrozumienie Chrystusa, poznanie Boga i Stwórcy.

Daje nam też poznanie samego siebie. Wszyscy ludzie są stworzeniem Bożym, ale nie wszyscy ludzie są dziećmi Bożymi.

Słowo Boże przyjmowane z wiarą czyni nas dzieckiem Bożym.

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!