Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

2 list do Koryntian 5:17-21

Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minęło, a oto wszystko stało się nowe. Wszystko zaś to pochodzi od Boga, który pojednał nas z sobą przez Chrystusa i zlecił na posługę jednania. Albowiem w Chrystusie Bóg jednał z sobą świat, nie poczytując ludziom ich grzechów, nam zaś przekazując słowo jednania. Tak więc w imieniu Chrystusa spełniamy posłannictwo jakby Boga samego, który przez nas udziela napomnień. W imię Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem. On to dla nas grzechem uczynił Tego, który nie znał grzechu, abyśmy się stali w Nim sprawiedliwością Bożą. 

 

Pytanie: Jaka jest różnica między chodzeniem do spowiedzi a pojednaniem z Bogiem?

 

List do Rzymian 5:9-11

Tym bardziej więc będziemy przez Niego zachowani od karzącego gniewu, gdy teraz przez krew Jego zostaliśmy usprawiedliwieni. Jeżeli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Jego Syna, to tym bardziej, będąc już pojednani, dostąpimy zbawienia przez Jego życie. I nie tylko to - ale i chlubić się możemy w Bogu przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, przez którego teraz uzyskaliśmy pojednanie.

 

Załóżmy, że masz sąsiada, z którym jesteś w niezgodzie. Są między wami stare sprawy, które nigdy nie zostały załatwione. Nigdy nie było pojednania z sąsiadem i nie jesteście pojednani. Kiedy jednak pies sąsiada wejdzie na twoją działkę, sąsiad mówi: przepraszam. Kiedy twój piesek wejdzie na działkę sąsiada, ty mówisz do niego – przepraszam. Jesteście ze sobą w niezgodzie, ale mówicie, czasem mówicie do siebie, przepraszam. Podobnie może być w małżeństwie. Małżonkowie walczą ze sobą w sądzie, ale nadal mieszkają razem i czasem, gdy potkną się o siebie mówią do siebie przepraszam.

Chodzenie do spowiedzi, nawet codzienne chodzenie do spowiedzi nie spowoduje twojego pojednania z Bogiem. Jeżeli nie jesteś pojednanym, jeśli nie jesteś jeszcze pojednaną z Bogiem, chodzenie do spowiedzi, to tak jak to ‘przepraszam’ między ludźmi, którzy nie są pojednani. Przepraszam jest dobre i ma znaczenie, również przed Bogiem, ale dopiero wtedy, gdy jesteś pojednany z Bogiem, gdy był taki dzień, że pojednałaś się z Bogiem.

 

Czytaliśmy przed chwilą. Tym bardziej więc będziemy przez Niego (przez Boga) zachowani od karzącego gniewu, gdy teraz przez krew Jezusa zostaliśmy usprawiedliwieni. Jeżeli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Jego Syna … Widzimy tutaj, że słowo usprawiedliwiony przed Bogiem a pojednany z Bogiem ma to samo znaczenie. Jeżeli nigdy nie było takiego dnia w twoim życiu, że przed Jezusem, lub przed Bogiem za pośrednictwem Jezusa, nie zobaczyłeś siebie jako grzesznika idącego drogą na potępienie i nie przyznałeś się do tej rzeczywistości, nie wyznałaś swojego prawdziwego stanu, nie jesteś pojednany z Bogiem. Nie jesteś usprawiedliwiona przed Bogiem. Nie będąc pojednanym z Bogiem, chodzenie do spowiedzi, to złudzenie, które wykrzywia to czego oczekuje Bóg od ciebie. Chodzenie do spowiedzi, to wypaczenie, to wykrzywienie prawdy planu Bożego zbawienia w Jezusie Chrystusie. Taka praktyka, taki rytuał religijny nigdy nie pojedna cię z Bogiem.

 

Tak więc w imieniu Chrystusa spełniamy posłannictwo jakby Boga samego, który przez nas udziela napomnień. W imię Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem. On to dla nas grzechem uczynił Tego, (Jezusa) który nie znał grzechu, abyśmy się stali w Nim sprawiedliwością Bożą .

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!