Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Ew. Mat. 24:5 Chrystus mówi:

Albowiem wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest Chrystus, i wielu zwiodą.

 

Pytanie: Który Chrystus to ten prawdziwy Chrystus? Jak to rozpoznać?

 

Ew. Mat 11:2-6

Tymczasem Jan, skoro usłyszał w więzieniu o czynach Chrystusa, posłał swoich uczniów z zapytaniem: Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać? Jezus im odpowiedział: Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi.

 

W Związku Radzieckim wydawana była gazeta, którą czytało miliony ludzi, a gazeta ta nazywała się “Prawda”. Mimo, że nazywała się “Prawda”, nie potrzebujemy nikogo przekonywać ile było prawdy w tej gazecie. Miliony ludzi czytały “Prawdę” codziennie w przekonaniu, że poznają prawdę, że informacja, którą zawiera gazeta jest prawdą. Ludzie rodzili się, szli przez życie i umierali, wierząc, że czytając “Prawdę” poznają prawdę.

 

Gdy odwiedzimy różne religie, to każda religia mówi coś na temat Chrystusa. Jedni mówią, że Chrystus to najwyższy anioł. Inni mówią, że Chrystus to największy prorok. Jeszcze inni, że Chrystus to ten mistyczny w opłatku. Religie przedstawiają nam Chrystusa pod różną postacią. W tej ilości różnych rodzajów Chrystusa bardzo łatwo ulec dezorientacji i zgubić się. Bardzo łatwo uwierzyć w innego Chrystusa. Gdzie się udać i kto nam powie, który Chrystus jest tym prawdziwym Chrystusem? Któż inny może nam to lepiej wyjaśnić - który Chrystus, to Chrystus, niż sam Chrystus. Udajmy się z tym ważnym pytaniem do Chrystusa.

Był człowiek, Jan Chrzciciel, który przebywając w więzieniu jakby zwątpił. W swoim zwątpieniu zadał sobie podobne, ważne pytanie: który Chrystus to ten prawdziwy Chrystus?

 

W Ew. Mat 11:2-3 czytamy:

Tymczasem Jan, skoro usłyszał w więzieniu o czynach Chrystusa, posłał swoich uczniów z zapytaniem: Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?

 

Jan Chrzciciel zadał ważne, bardzo ważne pytanie: Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść? I co odpowiedział mu Chrystus?

...Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi.

 

Chrystus czynił te rzeczy 2000 lat temu, ale i czyni to dzisiaj. Czy widzisz wyraźnie, który Chrystus to ten prawdziwy Chrystus? Czy na swojej drodze spotkałeś/łaś tego Chrystusa? Czy znasz takiego Chrystusa? Chrystusa, który codziennie gdzieś na ziemi otwiera ludziom oczy duchowe, tym którzy dotychczas patrzyli a nie widzieli, bo niewidomi wzrok odzyskują. Uzdrawia z kalectwa chromych, aby mogli chodzić i głosić Ewangelię, bo chromi chodzą. Oczyszcza z nieuleczalnego trądu, którym jest grzech, bo trędowaci doznają oczyszczenia. Wskrzesza do życia wiecznego ludzi, których ciało jest żywe, ale duchowo są umarli, bo umarli zmartwychwstają. Czy znasz takiego Chrystusa? To właśnie On, to ten najbardziej autentyczny Chrystus. To ten najbardziej prawdziwy Chrystus. Nie znajdziesz Go na obrazku.

Nie znajdziesz Go na krzyżu. Nie znajdziesz Go w opłatku, bo tam to nie ten Chrystus.

Czy twój Chrystus, Chrystus, którego ty znasz czyni to dzisiaj? Czy twój Chrystus, Chrystus, którego ty znasz uzdrawia chorych dzisiaj, oczyszcza z trądu, dzisiaj, wskrzesza dzisiaj do życia wiecznego ludzi umarłych? Uwalnia od alkoholu, dzisiaj? Czy twój Chrystus czyni to dzisiaj?

 

Wiara jest bardzo potrzebna, ale wiara w to, co jest prawdziwe. Wiara w prawdziwego Chrystusa. Ludzie w Związku Radzieckim czytali Prawdę i wierzyli Prawdzie. Gdyby ktoś przybył, stanął na środku Placu Czerwonego i powiedział ludziom: nie czytajcie „Prawdy”, bo nie ma tam prawdy! Czy uwierzyliby? Raczej zgładziliby tego, który ich ostrzega. Czy dzisiaj, gdy mówi się ludziom: Idź za tym i tylko za tym co podaje Pismo Święte. Nie słuchaj tradycji, nie słuchaj religii, nie słuchaj innej prawdy, bo innej prawdy nie ma, to tylko pomysły ludzkie. Jak reagują ludzie? Przyjmują, czy odrzucają? Wolą wierzyć we własną prawdę,

czy w prawdę Bożą? Chcą poznać Chrystusa prawdziwego, czy wystarczy im Chrystus pod jakąś postacią? Nie chcę nikogo oskarżać, niech każdy sam siebie oceni.

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!