Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Ew. Jana 3:5-7

Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem. Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić. 

 

Pytanie: Jak zrozumieć nowe narodzenie człowieka? Narodzenie z Ducha?

 

1 L. do Kor 2:14

Człowiek zmysłowy bowiem nie pojmuje tego, co jest z Bożego Ducha. Głupstwem mu się to wydaje i nie może tego poznać, bo tylko duchem można to rozsądzić.

 

Chodziliśmy, lub chodzimy do szkoły, niektórzy długie lata, aby się nauczyć, aby poznać, aby coś zrozumieć. Czy chodzenie do szkoły, na studia teologiczne, lub inne, otrzymanie dyplomu i tytułu spowoduje, że człowiek taki szybciej i łatwiej zrozumie nowe narodzenie z Ducha? Może to brzmi dziwnie, ale odpowiedź jest:

-nie! Najlepsza szkoła i najwyższe wykształcenie nie pomoże w tym przypadku. Posłuchajmy co mówi na ten temat Chrystus:

 

Czytamy o tym w Ew. Jana 3:8-10

Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha. W odpowiedzi rzekł do Niego Nikodem: Jakżeż to się może stać? Odpowiadając na to rzekł mu Jezus: Ty jesteś nauczycielem Izraela, a tego nie wiesz?

 

Nikodem był dostojnikiem żydowskim. Człowiekiem wykształconym.. Dzisiaj powiedzielibyśmy, że był on po studiach teologicznych, był profesorem teologii i nauczał innych. Mimo to nie mógł zrozumieć w jaki sposób człowiek rodzi się na nowo, z Ducha. Tak daleko nie mógł tego zrozumieć, że zadawał dziecinne pytanie, gdy mówił: …

Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się? (Jan 3:4)

 

Nikodem próbował to zrozumieć używając swojej logiki. Po prostu myślał on logicznie. Co dalej powiedział mu Chrystus?

Jeżeli wam mówię o tym, co jest ziemskie, a nie wierzycie, to jakżeż uwierzycie temu, co wam powiem o sprawach niebieskich? (Jan 3:12)

 

Zwróćmy uwagę, Chrystus nie mówi tu o wiedzy, ale o uwierzeniu. Czyżby to zależało od wiary?

Nikodem jak i wielu innych miało jeden bardzo poważny problem. Sprawy nieba próbowali objąć mózgiem.. Chcieli zrozumieć zmysłami to co człowiek zmysłowy, czyli człowiek cielesny nie może zrozumieć. Chrystus zwraca naszą uwagę na inną drogę. Na wiarę. Najpierw uwierz mi w to co mówię. A gdy uwierzysz, wtedy doświadczysz. A gdy doświadczysz, wtedy zrozumiesz. Nigdy odwrotnie. Pan Jezus dał tu przykład wiatru.

 

Załóżmy, że wysłano cię na inną planetę, gdzie mieszkają ludzie, ale na tamtej planecie nigdy nie wiał wiatr. Próbujesz wytłumaczyć tamtym ludziom co to jest wiatr. Mówisz godzinę, dwie a oni dalej nie wiedzą co to jest wiatr. Wreszcie przynosisz duży wiatrak, który zaczyna wiać w ich twarz. Wtedy bez dodatkowych słów i objaśnień nagle ci ludzie wiedzą co to jest wiatr. Dlaczego wiedzą? Bo doświadczyli działania wiatru.

Podobnie jest z nowym narodzeniem człowieka z Ducha. Możesz słuchać godzinami wysoko wykształconego wykładowcy na temat nowego narodzenia z Ducha i nadal nie rozumieć. Naraz wychodzi prosty człowiek, nawet pisać nie umie i mówi, że on wie dokładnie co znaczy nowe narodzenie z Ducha.

W jaki sposób wie? Gdyż sam osobiście doświadczył nowego narodzenia z Ducha. Najpierw uwierzył, a wtedy doświadczył i teraz wie on o czym mówi.

Gdy nie doświadczysz, nie zrozumiesz! Jeżeli zaufasz tylko Chrystusowi. Jeżeli zawierzysz, czy powierzysz swoje życie tylko Chrystusowi, wtedy doświadczysz Jego mocy. Doświadczysz mocy nowego narodzenia z Ducha. A gdy doświadczysz, wtedy zrozumiesz dokładnie to o czym Chrystus mówił do Nikodema kiedyś i mówi do nas dzisiaj.

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!