Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Ew. Mat. 16:18

A ja ci powiadam, że ty jesteś Piotr, i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne nie przemogą go.

 

Pytanie: Kto jest tą skałą; kto jest kamieniem; kto jest tą opoką, na której zbudowany jest Kościół Boży?

 

Odpowiedzi szukamy czytając wyjaśnienie Apostoła Piotra w 1 Piotr. 2:6-8

Dlatego to powiedziane jest w Piśmie: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, kosztowny, A kto weń wierzy, nie zawiedzie się. Dla was, którzy wierzycie, jest on rzeczą cenną; dla niewierzących zaś kamień ten, którym wzgardzili budowniczowie, pozostał kamieniem węgielnym, ale też kamieniem, o który się potkną, i skałą zgorszenia; ci, którzy nie wierzą Słowu, potykają się oń, na co zresztą są przeznaczeni.

 

Dużo, bardzo dużo dyskusji było już na ten temat w przeszłości. Kto jest skałą; kto jest kamieniem; kto jest tą opoką, na której zbudowany jest Kościół Boży? Jest bardzo ryzykowne i bardzo niebezpieczne wybranie jednego wersetu z Pisma Świętego i budowanie na nim dogmatów religijnych. Tak jak było w przeszłości,

tak i teraz, gdy to czynimy możemy popełnić wielką pomyłkę. Dlatego zdrową zasadą jest sprawdzić inne miejsca w Piśmie Świętym, które mówią coś na ten temat i porównać je ze sobą.

 

Pismo Święte uczy nas, że prawda opiera się na dwóch, trzech świadkach. (Mat. 18:16)

Dlatego jeśli nie jesteśmy pewni co dany werset mówi, szukamy dwóch, trzech świadków, którzy popierają dane twierdzenie. Szukamy w dwóch, trzech innych miejsc, w Piśmie i sprawdzamy czy one popierają nasze twierdzenie, lub nasze zrozumienie.

 

Najlepszym świadkiem w szukaniu odpowiedzi, kto jest tą skałą, kto jest kamieniem, kto jest tą opoką, na której zbudowany jest Kościół Boży, najlepszym świadkiem jest tu sam apostoł Piotr. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby uważnie czytać co apostoł Piotr pisze na ten temat. Czytaliśmy przed chwilą co apostoł Piotr pisze, cytuję jeszcze raz.

Dlatego to powiedziane jest w Piśmie: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, kosztowny, A kto weń wierzy, nie zawiedzie się. Dla was, którzy wierzycie, jest on rzeczą cenną; dla niewierzących zaś kamień ten, którym wzgardzili budowniczowie, pozostał kamieniem węgielnym, ale też kamieniem, o który się potkną, i skałą zgorszenia; ci, którzy nie wierzą Słowu, potykają się oń, na co zresztą są przeznaczeni.

 

Widzimy tu wyraźnie i jednoznacznie, że apostoł Piotr mówi tu, że tym kamieniem, tą skałą, na której zbudowany jest Kościół Boży jest tylko i wyłącznie Jezus Chrystus. Apostoł Paweł potwierdza to samo w swoich listach. Mamy powód, aby dziękować Bogu za to, że bardzo jasno i wyraźnie pokazuje nam to, aby się nie domyślać, aby nie zgadywać, ale aby wiedzieć to na pewno.

Apostoł Piotr pisze również, że ci co nie wierzą, że tym kamieniem, tą skałą, na której zbudowany jest Kościół Boży jest tylko i wyłącznie Jezus Chrystus,

potkną się na tym kamieniu, będą tym zgorszeni i potkną się.

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!