Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Psalm 51:7

Oto zrodzony jestem w przewinieniu i w grzechu poczęła mnie matka.

 

Wiemy, że gdy rodzi się dziecko nie ma ono wpływu na to w jakim stanie się rodzi.

 

Pytanie: Dlaczego Pan Bóg pozwala na to, aby niewinne dziecko przychodziło na ten świat jako grzesznik?

 

L. do Rzym. 8:20-22

Stworzenie bowiem zostało poddane marności - nie z własnej chęci, ale ze względu na Tego, który je poddał - w nadziei, że również i ono zostanie wyzwolone z niewoli zepsucia, by uczestniczyć w wolności i chwale dzieci Bożych. Wiemy przecież, że całe stworzenie aż dotąd jęczy i wzdycha w bólach rodzenia.

 

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Płyniesz łodzią z kolegą, jesteście na środku jeziora Michigan, nagle powstała wielka burza, wielkie fale zatopiły waszą łódź.

W rozpaczy każdy z was uchwycił się fragmentu z rozbitej łodzi i w takim stanie jesteście na środku jeziora. To nie wy spowodowaliście burzę na jeziorze, to nie wy rozbiliście swoją łódź. Można powiedzieć, jesteście ofiarą burzy na jeziorze. Ważne jest co teraz każdy z was zrobi. Widząc to co się stało przeklinasz swój los. Przeklinasz burzę, że spowodowała twoją beznadziejną sytuację, patrzysz na chmury i pytasz i narzekasz dlaczego mnie to spotkało.

Czy takie zachowanie, czy taka reakcja wybawi cię z tej okropnej sytuacji? Na pewno nie.

Twój kolega, gdy tylko zobaczył w jakiej sytuacji się znalazł, nie przeklinał, nie narzekał, ale mając przy sobie telefon komórkowy, który jeszcze działał postanowił zwrócić się o pomoc. Zawołał o pomoc. Po krótkim czasie pomoc nadeszła i został uratowany.

 

Pan Bóg poddał nas stanowi grzechu. Pan Bóg poddał nas mocy grzechu. Bóg poddał ciebie i mnie niewoli grzechu, gdy przyszliśmy na ten świat. Ani ty ani ja nie spowodowaliśmy tego. Ani ty ani ja nie wybraliśmy dla siebie takiego świata i takiego życia. Zadawanie codziennie pytania, dlaczego, dlaczego, dlaczego nie zmieni tej sytuacji. Przeklinanie tego stanu i tej rzeczywistości, nawet samobójstwo nie zmieni nic na lepsze.

Jeżeli czytasz Pismo Święte i czytasz to co cztaliśmy przed chwilą: Rzym. 8:20-22-

Stworzenie bowiem zostało poddane marności - nie z własnej chęci, ale ze względu na Tego, który je poddał - w nadziei, że również i ono zostanie wyzwolone z niewoli zepsucia, by uczestniczyć w wolności i chwale dzieci Bożych. Wiemy przecież, że całe stworzenie aż dotąd jęczy i wzdycha w bólach rodzenia.

 

Jeżeli to czytasz i przyjmiesz i uznasz to jako prawdę Bożą, to jest prawdopodobne, że zrozumiesz plan Boży dla ludzi i zrozumiesz plan Boży dla twojego życia. Zrozumiesz po co to Pan Bóg uczynił? Zrozumiesz dlaczego to Pan Bóg uczynił? Gdy przyjmiesz to, gdy uwierzysz w to co jest napisane, zrozumiesz dlaczego tak Pan Bóg uczynił?

Powiesz wtedy: Pan Bóg tak to uczynił, abym zobaczył/a siebie, abym poznał/a siebie. Abyś zobaczył/a kim jesteś i kim jest Pan Bóg. Abyśmy zobaczyli, że bez niego nic, dokładnie nic i dosłownie nic dobrego nie możemy uczynić. Abyś ty i ja, abyśmy mogli zobaczyć, że niezależnie jak dobrzy jesteśmy, niezależnie do jakiej religii należysz, w każdym dniu, w każdej godzinie naszego życia potrzebujemy Jego mocy, jego przewodnictwa, potrzebujemy jego łaski.

Pan Bóg poddał każdego z nas stanowi grzechu. Pan Bóg poddał nas mocy grzechu. Bóg poddał ciebie i mnie niewoli grzechu, poddał nas już w dniu gdy przyszliśmy na ten świat. Po co? Abyś mógł zobaczyć, że bez Pan Boga wcześniej czy później zginiesz i widząc to, abyś zwrócił/a się w Jego stronę,

w Jego kierunku przyznając się do swojego beznadziejnego stanu i abyś w ten sposób znalazł łaskę i wybawienie, które pochodzą tylko od Niego. Pamiętajmy, Pan Bóg nie czyni cię winnym, ani odpowiedzialnym za to, że w takim stanie, w beznadziejnym stanie się urodziłeś, ale Pan Bóg czyni cię odpowiedzialnym za to jeżeli w takim samym stanie, w grzesznym stanie umrzesz.

 

Dokładnie po to, właśnie dokładnie w takim celu Jezus Chrystus objawił nam się i objawił plan Boży dla ciebie i dla mnie, gdy przyszedł na ziemię. tak jak czytamy w: Rz 10:13 Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony. Albo inaczej: … każdy, kto wezwie imienia Pana, będzie wybawiony.

Zapamietaj te słowa: Każdy, każdy, kto wezwie tego kto przyszedł ratować, każdy kto wezwie Jezusa Chrystusa, tego który przyszedł ratować będzie zbawiony, będzie wybawiony, będzie wyratowny, będzie uratowany. Niektórzy odkładają to na ostatnią chwilę. A co będzie gdy ta ostatnia chwila będzie dzisiaj w nocy,

gdy śpisz? Co będzie, gdy nie zdążysz? Dlatego napisane jest: Dzisiaj jest ten dzień! Jeszcze dzisiaj, jeszcze ten dzień dzisiaj należy do ciebie. Nie odkładaj. Cena jest zbyt wielka.

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!