Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Ew. Jana 5:24

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia.

 

Pytanie: Czy można wiedzieć na pewno, czy można być pewnym, w 100% pewnym, że mam zbawienie i życie wieczne z Bogiem?

 

1 L. Jana 5:12-13

Ten, kto ma Syna, ma życie, a kto nie ma Syna Bożego, nie ma też i życia. O tym napisałem do was, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie życie wieczne.

 

Ludzie pytają siebie czasem: jakiej wiary jesteś? Innym razem ludzie mówią: twoja wiara jest inna niż moja wiara. Każdy religijny człowiek w coś wierzy.

Ludzie wierzą w świętych. To jest ich wiara. Ludzie wierzą w Maryję. To jest ich wiara. Ludzie wierzą w swoją religię, to jest ich wiara. Ludzie wierzą też w wiarę i to jest ich wiara. Czy ci wszyscy wymienieni przed chwilą ludzie wiedzą na pewno, że mają zbawienie i życie wieczne z Bogiem? Nie, nie wiedzą, nie mają takiej pewności.

Na pytanie, czy wiesz na pewno gdzie będziesz przebywać w wieczności, ludzie ci odpowiadają: a kto to wie, a kto to może wiedzieć? Ludzie ci na podstawie swojej wiary mówią prawdę. Oni po prostu nie wiedzą gdzie będą przebywać w wieczności. Mimo, że oni w coś wierzą nie mają takiej pewności. Mimo, że oni w kogoś wierzą nie mają takiej pewności. Nie mają pewności gdzie będą przebywać w wieczności. Czy jest to mała grupa ludzi, tych którzy nie wiedzą gdzie będą przebywać w wieczności? Większość ludzi chodzących po ziemi nie ma takiej pewności. Większość Polaków nie ma takiej pewności.

 

Przed chwilą czytaliśmy dwa miejsca z Pisma Świętego na ten temat. Najpierw to co mówi sam Chrystus, a później to co pisze apostoł Jan. Co Chrystus mówi do nas? Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia.

 

Czy ta wiadomość podana przez Jezusa Chrystusa nie jest prosta? Ile lat trzeba studiować teologię, aby te słowa Chrystusa zrozumieć? Wierzysz w Jezusa Chrystusa? Ufasz Chrystusowi? Ufasz Jezusowi w to co On mówi? Jeśli ufasz, masz życie wieczne. Jeśli wierzysz w to co mówi Chrystus i ufasz Chrystusowi w stu procentach, masz pewność życia wiecznego z Chrystusem. I co więcej? Nie pójdziesz na sąd ostateczny. Bo na sąd ostateczny pójdą, aby być osądzeni tylko ci co nie złożyli 100% zaufania w to co jest napisane w Biblii. Ludzie ci ufają swojej religii, może ufają świętej, albo świętym ale nie ufają 100% Jezusowi.

Jeżeli ufasz 50% świętym, a 50% Jezusowi, to znaczy, że nie ufasz w 100% Jezusowi. Każdy kto ufa 100% Jezusowi nie potrzebuje już innych pośredników.

Wiadomość ta jest prosta, wiadomość ta jest bardzo prosta. Problem jest w tym, że trzeba to przyjąć. Problem jest w tym, że trzeba to przyjąć z wiarą, że trzeba w to uwierzyć. Uwierzyć w to co jest napisane. Problemem nie jest to, że brak jest informacji na ten temat, problem nie jest w tym, że jest to informacja bardzo trudna do zrozumienia, problem jest w tym, że trzeba to przyjąć z wiarą, że trzeba w to uwierzyć.

Uwierzyć całkowicie. Zaufać słowom Chrystusa i apostołom w stu procentach.

 

Bo co pisze na ten temat apostoł Jan? Ten, kto ma Syna, ma życie, a kto nie ma Syna Bożego, nie ma też i życia. O tym napisałem do was, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie życie wieczne.

Ten, kto ma Syna, ma życie, a kto nie ma Syna Bożego, nie ma też i życia. Ten, kto ma Syna przez wiarę i przez zaufanie Synowi Bożemu, ten ma życie wieczne. Gdzie to życie wieczne ma zapewnione? Z kim to życie wieczne ma zapewnione? Z Jezusem Chrystusem. Dlaczego? Bo Chrystusowi zaufał.

Apostoł Jan pisze dalej: O tym napisałem do was, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie życie wieczne. Zwróćmy uwagę ile pewności jest zawarte w tym wierszu. Apostoł nie pisze, abyście zgadywali, że macie życie wieczne, abyście przypuszczali, że macie życie wieczne, ale abyście wiedzieli. Są to słowa pewne, są to słowa zapewnienia. Są to słowa pewności.

Sprawdź tutaj: Czy wiesz na pewno ?

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!