Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Ew. Jana 14:1-3

Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie. W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem.

 

Chrystus daje tu obietnicę i Chrystus modli się tutaj.

 

Pytanie: “W domu Ojca mego jest mieszkań wiele” - czy Chrystus daje tę obietnicę apostołom tylko? Do kogo słowa Chrystusa są tu kierowane?

 

Ew. Jana 17:16-20

Oni nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą. Jak Ty Mnie posłałeś na świat, tak i Ja ich na świat posłałem. A za nich Ja poświęcam w ofierze samego siebie, aby i oni byli uświęceni w prawdzie. Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie;

 

Są takie miejsca w Biblii, które czyta się z wielką radością i są one wielkim zbudowaniem. Do takich miejsc należy pierwszy rozdział listu do Efezjan i do takich miejsc należy Ewangelia św. Jana, szczególnie rozdziały od 14 do 17. Można je czytać codziennie i nigdy nie będzie za dużo.

Kiedyś zaproponowałem osobie, aby przeczytała początek rozdziału 14-tego z Ew. apostoła Jana. Aby przeczytała i zobaczyła co Chrystus przygotował dla tych, którzy Go kochają. Po przeczytaniu rozdziału 14-tego w całości lub w części osoba ta stwierdziła, że słowa Chrystusa są tu kierowane tylko do apostołów.

Tak to wygląda. Czytając cały rozdział 14, 15 I 16 mamy wrażenie, że wszystkie te piękne słowa Chrystus kieruje do apostołów i tylko do apostołów. Początek rozdziału siedemnastego też tak sugeruje.

 

 

Dopiero pod koniec rozdziału 17 czytamy i widzimy, że owszem, słowa te kierowane są do apostołów, ale nie tylko do apostołów. W wierszu 20 rozdziału 17 czytamy: A nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie. O kim Chrystus mówi? Mówi o tych, o których mówi w wielu innych miejscach Nowego Testamentu. Mówi o tych, którzy uwierzą. Uwierzą w kogokolwiek? Nie. Uwierzą w wybraną przez siebie świętą osobę? Nie. Którzy uwierzą w Chrystusa. Którzy zaufają Chrystusowi. Którzy uwierzą i zaufają słowom Chrystusa.

Jest to ważne, jest to bardzo ważne i jest to dobry początek. Od tego zaczyna się nowe narodzenie człowieka. Od tego zaczyna się nowe życie człowieka.

Ta sama zasada dotyczy innych miejsc Pisma Świętego. Słowo Boże jest kierowane nie tylko do ludzi, którzy żyli dwa tysiące lat temu. Każde słowo Biblii kierowane jest do czytelnika dzisiaj. Do ciebie i do mnie dzisiaj.

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!