Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Dz. Apost. 28:22

Ale pragniemy usłyszeć od ciebie, co myślisz, gdyż wiadomo nam o tej sekcie, że wszędzie jej się przeciwstawiają.

 

Apostoła Pawła i kościoły, które on zakładał nazywano sektą.

 

Pytanie: Co apostoł Paweł głosił podróżując po Azji, a w kierunku północnym aż do Rzymu?

 

Dz. Apost. 28:30-31

Przez całe dwa lata pozostał w wynajętym przez siebie mieszkaniu i przyjmował wszystkich, którzy do niego przychodzili, głosząc królestwo Boże i nauczając o Panu Jezusie Chrystusie zupełnie swobodnie, bez przeszkód. 

 

Apostoła Pawła i kościoły, które on zakładał nazywano sektą, albo stronnictwem jak zapisano w Biblii Tysiąclecia. Spróbujmy wyobrazić to sobie przez chwilę. Była jedna wielka religia, która istniała już od wielu stuleci, a tu jakaś grupa ludzi głosi coś nowego. Oczywiście, że w oczach tych, którzy należeli do wielkiej, starej religii grupę ludzi, którzy głosili coś innego nazywano sektą. Czy teraz jest inaczej? Nie. Teraz jest tak samo. Ludzie nie zmienili się i historia się powtarza.

Czy była to jedyna grupa ludzi, którzy głosili coś innego? Nie. Jak czytamy w Dziejach Apostolskich rozdział 5, ciągle powstawały jakieś nowe grupy, które głosiły coś innego niż ta stara wielka religia. Ciągle powstawały nowe sekty, które odstawały w nauce i w wierze od tej tradycyjnej religii. A czy teraz jest inaczej?

Nie, teraz jest podobnie. Jest bardzo dużo nowej nauki, jest bardzo dużo nowych mniejszych i większych grup, które głoszą coś innego niż ta stara, tradycyjna religia. Czy łatwo rozpoznać, które z tych nauk są prawdziwe? Nie, nie jest łatwo teraz tak jak I nie było łatwo dwa tysiące lat temu.

 

Tak wtedy jak i teraz sprawa rozgrywa się o jedną i tę samą osobę. Tak wtedy, ponad dwa tysiące lat temu, jak i przez całe długie stulecia sprawa rozgrywała się o jedną i tę samą osobę. O osobę Jezusa Chrystusa. Tak ta stara i wielka religia mogła być w błędzie jak i nowe małe grupy nazywane sektami mogły być w błędzie. Tak było wtedy tak jest i teraz. Jedni głoszą Chrystusa, który występuje pod jakąś postacią, a inni głoszą Chrystusa autentycznego, takiego jaki zawsze był, jest i będzie.

To co ten biedny, zagubiony człowiek może zrobić, aby rozpoznać prawdziwą naukę od fałszywej nauki; jak ten prosty człowiek ma odróżnić naukę czystą od nauki skażonej; jak ma rozpoznać naukę religii od nauki Bożej? Rzeczywiście człowiek jest tu bezsilny i niewiele może. Prawdę może pokazać Pan Bóg.

On widzi każdego człowieka i widzi jego wnętrze, widzi jego serce. Pan Bóg może pokierować człowieka na właściwą drogę. Pan Bóg może pokazać człowiekowi prawdę i dać mu zdolność rozpoznania prawdy od fałszu.

Jeśli człowiek szczerze szuka prawdy Bożej, jeśli w szczerości swojego serca przyjdzie do Pana Boga i wyzna oraz przyzna się do swojego beznadziejnego stanu, Pan Bóg da mu poznać, Pan Bóg da mu rozpoznać naukę prawdziwą, Bożą od nauki ludzkiej, przekręconej.

 

 

Gdy czytamy Dzieje Apostolskie, gdy widzimy jak apostołowie szli i głosili prawdziwego autentycznego Chrystusa spotykali wielu różnych ludzi.

Jednym z tych ludzi Pan Bóg otwierał oczy, aby poznali prawdę Boża, innym Pan Bóg zamykał oczy. Tak było wtedy, tak jest teraz.

 

Przeczytajmy krótki fragment z Dz. Apost. 28:23-27

A naznaczywszy mu  (apostołowi Pawłowi) dzień, zeszli się u niego w jego mieszkaniu jeszcze liczniej, a on im wyłuszczał sprawę od rana aż do wieczora, składał świadectwo o Królestwie Bożym i przekonywał ich o Jezusie w oparciu o zakon Mojżesza oraz proroków. Jedni dali się przekonać jego słowom, drudzy natomiast nie uwierzyli. Nie mogąc dojść z sobą do zgody, zaczęli się rozchodzić, gdy Paweł rzekł jedno słowo: Dobrze Duch Święty powiedział do ojców waszych przez proroka Izajasza, mówiąc: Idź do ludu tego i mów: Będziecie stale słuchać, a nie będziecie rozumieli;Będziecie ustawicznie patrzeć, a nie ujrzycie. Albowiem otępiało serce tego ludu,Uszy ich dotknęła głuchota,Oczy swe przymrużyli,Żeby oczami nie widzieli uszami nie słyszeli,I sercem nie rozumieli, i nie nawrócili się,A ja żebym ich nie uleczył.

 

Widzimy na tym i podobnych przykładach, że zawsze byli i są ludzie, którzy rozpoznają prawdę Bożą i są ludzie, którzy mimo słuchania nie rozpoznają prawdy, ale zawsze się sprzeciwiają i zawsze im się coś nie zgadza. Tak było dwa tysiące lat temu, tak jest i teraz.

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!