Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Psalm 49:11-12

Każdy bowiem widzi: mędrcy umierają, tak jednakowo ginie głupi i prostak, zostawiając obcym swoje bogactwa.  Groby są ich domami na wieki, ich mieszkaniem na wszystkie pokolenia, choć imionami swymi nazywali ziemie.

 

Pytanie: Jaka jest ważna różnica między głową każdej religii a Chrystusem, głowa Kościoła?

 

Ew. Łukasza 24:22-23

Nadto jeszcze niektóre z naszych kobiet przeraziły nas: były rano u grobu, a nie znalazłszy Jego ciała, wróciły i opowiedziały, że miały widzenie aniołów, którzy zapewniają, iż On żyje. 

 

Jest tak dużo religii w świecie. Są religie stare i są religie nowsze. Są religie wielkie i są religie małe. Wszystkie religie różnią się jedna od drugiej, ale też wszystkie te religie mają coś wspólnego. Niektóre te wspólne cechy są o małym znaczeniu, ale niektóre mają wielkie znaczenie.

Popatrzmy na te wspólne cechy, które mają duże znaczenie. Wszystkie religie, małe i duże mają założyciela. Mimo, że nie każdy założyciel religii domagał się, aby przyszłe pokolenia na nim budowały religie, ludzie sami tak czynili później. Wiele z tych religii ma głowę swojej religii. Jest to osoba, która ma najwyższy urząd w religii i największą władzę.

 

Dla przykładu, religia Buddyjska zbudowana jest na Siddhartha Gautama.

Religia Muzułmańska zbudowana jest na Mohamedzie.

Religia Mormonów zbudowana jest na Joseph Smith.

Religia Katolicka zbudowana jest na Piotrze.

 

Mimo, że Piotr nigdy nie mówił, że na nim ma być zbudowana religia czy Kościół. Piotr zawsze mówił, że na Chrystusie. Widzimy, że wszystkie te religie zbudowane są na człowieku, lub przez człowieka.

 

 

Teraz nasuwa się pytanie. Czy Chrystus przyszedł, aby założyć jeszcze jedną religię? Nie. Chrystus przyszedł, aby ogłosić Królestwo Boże. Oczywiste jest, że jeśli istnieje królestwo, musi być i król tego królestwa. Chrystus przyszedł, aby ogłosić Królestwo Boże, i że On jest królem tego królestwa. Jaka jest różnica? Założyciele różnych religii i ci, na których zbudowana jest jakaś religia powstali z ziemi i wrócili do ziemi. Po prostu urodzili się umarli. Chrystus zanim przyszedł na ziemię istniał. Istniał w postaci Bożej. Wszyscy założyciele rożnych religii umarli i ich ciała zostały skażone gdy zamieniły się w proch.

Ciało Chrystusa nie zostało skażone, ale zamienione na ciało niebiańskie. Wszyscy założyciele różnych religii umarli, Chrystus żyje tak jak żył zawsze.

Czy zatem Królestwo Boże jest jeszcze jedną religią? Nie. Królestwo Boże nie jest religią. Poza tym, gdy Pan Bóg na końcu będzie sądził świat, wszystkie religie umrą tak jak umarli ich założyciele i ich przywódcy religijni. Wszystkie religie umrą razem z wyznawcami każdej religii. Tylko Królestwo Boże nie umrze.

Tylko Królestwo Boże pozostanie nienaruszone. Tylko Królestwo Boże będzie istniało wiecznie. Tylko ci, którzy należą do Królestwa Bożego, ci którzy należą do Króla tego Królestwa, ci którzy należą do Chrystusa nie pójdą na sąd ostateczny. Dlaczego? Bo tak jak podaje Pismo Święte, już tu na ziemi, podjęli decyzję, aby nie należeć do religii, ale aby należeć do Chrystusa. Gdy należą do Chrystusa, należą do Jego Królestwa. Pismo Święte nazywa też Królestwo Chrystusa, Kościołem. Kościołem, którego głową jest sam Chrystus a członkami Kościoła wszyscy należący do Chrystusa. Pismo Święte podaje też, że Kościół Chrystusa został zbudowany na Chrystusie. Że kamieniem węgielnym i skałą Kościoła Chrystusa jest sam Chrystus.

 

W Efezjan 2:19-20, czytamy:

Tak więc już nie jesteście obcymi i przychodniami, lecz współobywatelami świętych i domownikami Boga, zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus,

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!