Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

1 L. do Koryn. 10:1-5

Nie chciałbym, bracia, żebyście nie wiedzieli, że nasi ojcowie wszyscy, co prawda, zostawali pod obłokiem, wszyscy przeszli przez morze, i wszyscy byli ochrzczeni w [imię] Mojżesza, w obłoku i w morzu; wszyscy też spożywali ten sam pokarm duchowy i pili ten sam duchowy napój. Pili zaś z towarzyszącej im duchowej skały, a ta skała - to był Chrystus. Lecz w większości z nich nie upodobał sobie Bóg; polegli bowiem na pustyni.

 

Pytanie: Czy masowy chrzest ludzi uświęca człowieka, czy gwarantuje życie wieczne z Bogiem?

 

1 L. do Kor 10:5-11

Lecz w większości z nich nie upodobał sobie Bóg; polegli bowiem na pustyni. Stało się zaś to wszystko, by mogło posłużyć za przykład dla nas, abyśmy nie pożądali złego, tak jak oni pożądali. Nie bądźcie też bałwochwalcami jak niektórzy z nich, według tego, co jest napisane: Zasiadł lud, by jeść i pić, i powstali, by się oddawać rozkoszom. Nie oddawajmy się też rozpuście, jak to czynili niektórzy spośród nich, i padło ich jednego dnia dwadzieścia trzy tysiące. I nie wystawiajmy Pana na próbę, jak wystawiali Go niektórzy z nich i poginęli od wężów. Nie szemrajcie, jak niektórzy z nich szemrali i zostali wytraceni przez dokonującego zagłady. A wszystko to przydarzyło się im jako zapowiedź rzeczy przyszłych, spisane zaś zostało ku pouczeniu nas, których dosięga kres czasów. 

 

Historia Żydów w Egipcie mimo, że bardzo stara, jest nadal aktualna dzisiaj. W jaki sposób? Dzisiejszy Egipt to otaczający nas świat. Świat, mimo, że bogaty, mimo że atrakcyjny, mimo że prosperujący jest jednak światem ginącym w perspektywie wieczności. Mimo, że Egipt był religijny, Pan Bóg widział go jako grzeszny i ginący. Dzisiejszy Egipt to otaczający nas świat, to świat w którym nie brak wielkich i małych religii, jednak w oczach Bożych to świat grzeszny i ginący.

Pan Bóg powiedział Żydom, aby wyszli z Egiptu, bo chciał dać im inną ziemię - Ziemię Obiecaną. Po wyjściu z Egiptu przeszli przez wodę - Morze Czerwone. Jak czytaliśmy przed chwilą, zostali w ten sposób ochrzczeni w wodzie, ochrzczeni w morzu. Był to masowy chrzest. Nikt nikogo się nie pytał: „czy jesteś gotów, aby być ochrzczonym”? Nikt nie pytał się: „czy twoim Bogiem jest Stwórca świata i wszechświata?” Nie. Był to masowy chrzest. Czy ten masowy chrzest zmienił wiarę tych ludzi? Nie, ani trochę. Jak wierzyli przed chrztem, tak wierzyli i po chrzcie. I co dalej? Jak czytamy, wszyscy zostali wytraceni, wszyscy oprócz Mojżesza, Jozuego i Kaleba.

 

 

W roku 1996 Polska celebrowała rocznicę tysiąca lat chrztu Polski. Gdyż w roku 996 odbył się masowy chrzest Polaków. Jak to się stało? Ludzie zamieszkujący tamte tereny to ludy pogańskie. Jednego dnia wyszło zarządzenie: wszyscy muszą się ochrzcić. Czy chcieli, czy nie chcieli musieli się ochrzcić. Wczoraj byłeś poganinem, a dzisiaj i od dzisiaj, na rozkaz lokalnego księcia czy króla, będziesz nazywał się chrześcijaninem. Wchodzisz w tak zwane chrześcijaństwo ze swoimi starymi bożkami, tradycjami, ze starym swoim kultem. Jakie konsekwencje takiego przymusowego nawrócenia były potem?

Z nazwy jesteś chrześcijaninem, z praktyki, dalej jesteś poganinem. Od tamtego czasu minęło ponad tysiąc lat i nadal tak dużo pogańskich zwyczajów i obrzędów jest praktykowane przez Polaków jeszcze i dzisiaj.

Żydzi zostali masowo ochrzczeni, czy chcieli czy nie chcieli i w niczym im to nie pomogło, zostali tacy jacy byli. Polacy zostali masowo ochrzczeni w 996 roku, czy chcieli czy nie chcieli i jak im to pomogło? Pomogło im w zmianie nazwy, ale nie w zmianie serca.

 

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!