Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Apokalipsa 20:4

widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.

 

Pytanie: Kogo Pismo Święte nazywa bałwochwalcą? Kto to jest bałwochwalca?

 

 

Dz. Apost. 19:35

Wreszcie sekretarz uspokoił tłum i powiedział: Efezjanie, czyż istnieje człowiek, który by nie wiedział, że miasto Efez oddaje cześć wielkiej Artemidzie i posągowi, który spadł z nieba? 

 

W Efezie oddawano cześć kobiecie, Artemidzie i jej posągowi, który podobno spadł z samego nieba. Jak czytamy było to bałwochwalstwo. Naród izraelski bardzo cierpiał w przeszłości gdy Stwórca karał ich wojnami, najazdami, obozami koncentracyjnymi. Czytamy, że głównym powodem tych wszystkich cierpień Żydów było nieposłuszeństwo i bałwochwalstwo. Pan Bóg karał ich tak okrutnie za oddawanie czci bogu z wyobraźni. Żydzi zawsze byli ludźmi religijnymi.

Nie ma na świecie człowieka religijnego, który nie czci boga. Każdy człowiek religijny bardzo pragnie oddawać cześć bogu i każdy człowiek religijny oddaje cześć bogu. Problem jest w tym, że jeżeli człowiek religijny nie zna prawdziwego Boga, będzie oddawał cześć bogu z wyobraźni. Oddaje cześć takiemu bogu jakiego sobie wyobraża. Człowiek taki oddaje cześć obrazowi boga. I to jest bałwochwalstwo.

Jedynym miejscem gdzie możesz poznać Boga żywego i prawdziwego jest Pismo Święte. Ponieważ całe Pismo Święte mówi o Chrystusie, cała Biblia przedstawia nam Chrystusa, a Chrystus mówi: Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca… Jeżeli nie oddajesz czci takiemu, dokładnie takiemu Bogu jakiego przedstawia Pismo Święte. Jeżeli nie oddajesz czci takiemu, dokładnie takiemu Chrystusowi jakiego przedstawia Pismo Święte, to czcisz boga z wyobraźni, to czcisz boga według własnego obrazu, a to jest bałwochwalstwem.

 

 

W jednym z polskich słowników czytamy, że bałwan to posąg. Niektórzy Polacy mówią, że ktoś czci bałwany. Dlaczego bałwany? Bo bałwan to człowiek wykonany według ludzkiej wyobraźni. Zbiera się grupa dzieci, a czasem i dorosłych i ze śniegu wykonują bałwana. Wykonują oni człowieka według ich wyobraźni.

 

Jeśli trudno jest Ci zrozumieć tak bezwzględną i zdecydowaną postawę Bożą w tym aspekcie, wyobraź sobie sytuację, która może zdarzyć się wśród ludzi. Mężczyzna znalazł się w pokoju sam na sam z atrakcyjną kobietą. Zaczęły się pocałunki, uściski. W tym momencie do pokoju wchodzi żona. Mężczyzna starając się kontrolować niezręczną sytuację, zwraca się do żony i uniżenie, szczerze wyjaśnia: „Skarbie, ta kobieta tak bardo przypomina mi ciebie, że nie potrafiłem oprzeć się pokusom. Popatrz, czy nie jest ona twoim odbiciem, twoją podobizną, twoim wizerunkiem? Czy nie jest ona twoim obrazem? Będąc z nią, to dokładnie tak, jak bym był z tobą! Patrząc na nią, widzę właśnie ciebie!” Co sądzisz? Jak zareagowała żona? Jak potraktowała wyjaśnienia męża?

Czy rozumiesz dlaczego Bóg nazywa siebie zazdrosnym, jeśli oddajesz cześć jemu według swojej wyobraźni? Gdy oddajesz cześć komukolwiek, czy czemukolwiek co według Twojej wyobraźni, "przypomina" Boga, lub co kojarzy się z Bogiem? Lub mówisz, że w ten sposób zbliżasz się do Boga? Czy rozumiesz dlaczego Bóg nazywa to zdradą, cudzołóstwem (duchowym cudzołóstwem) i prostytucją?

 

W Polsce były plany wybudowania największego posągu Chrystusa. Czy jest to bałwochwalstwo? Tak. Dlaczego? Bo czy będzie to prawdziwy Chrystus? Nie. Nigdy. Będzie to obraz Chrystusa. Będzie to Chrystus według ludzkiej wyobraźni. Będzie to Chrystus według wyobraźni rzeźbiarza. A to jest bałwochwalstwo.

 

 

W 1 Kor 6:9-10 czytamy:

Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!