Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

L. do Efezj. 1:13

W Nim także i wy usłyszeliście słowo prawdy, Dobrą Nowinę o waszym zbawieniu. W Nim również uwierzyliście i zostaliście opatrzeni pieczęcią Ducha Świętego, który był obiecany.

 

Pytanie: Czy aby otrzymać zbawienie i życie wieczne z Chrystusem, czy musimy prosić, błagać, żebrać o to zbawienie?

 

L. do Rzym. 10:9-10

Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia.

 

Każdy z nas lubi otrzymywać prezenty, czy nie? Na przykład prezent urodzinowy, czy jak w Polsce, prezent imieninowy. Załóżmy, że kończysz 16, czy 18 lat i otrzymujesz w prezencie od ojca samochód. Ojciec wiedział, że potrzebujesz samochód. Ojciec wiedział, że pragniesz mieć samochód i ojciec wiedział, że nie stać cię na to, aby kupić sobie samochód. Czy ojciec twój powiedział ci, że nie otrzymasz prezentu jeśli nie będziesz prosić, błagać, żebrać? Prezentów nie otrzymujemy w ten sposób, przez błaganie, żebranie.

Pan Bóg wysłał swojego syna, Jezusa Chrystusa na ziemię, aby zapłacił i wykupił dla ciebie miejsce w wieczności z Nim. Czy Pan Bóg czekał, aż ty czy ja będę go prosił o przyjście Jezusa Chrystusa na ziemię? Nie. On to zrobił zanim ty czy ja urodziliśmy się. On to zrobił zanim uczyniliśmy cokolwiek dobrego, czy złego na ziemi.

Tak jak czytamy w Rzymian 5:8

Bóg zaś okazuje nam swoją miłość [właśnie] przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami.

Pan Bóg nie czekał, aż się naprawimy, oczyścimy, wyprostujemy, ale zrobił to wcześniej. Jego zamiar stanął przed naszym zamiarem. Jego dobroć ukazała się przed nasza dobrocią.

Co czynisz gdy otrzymujesz prezent od człowieka? Oczywiście, dziękujesz. Czy musisz przyjąć prezent? Nie, możesz powiedzieć: „bez łaski, ja sobie kupię to sam”. Możesz odrzucić prezent od człowieka, możesz odrzucić prezent od Pana Boga.

Gdy Jezus Chrystus został zawieszony na krzyżu. Gdy rozłożył szeroko ręce, aby objąć wielu, powiedział, jak czytamy w Ew. Jana: wykonało się.

Co znaczy, wykonało się? Znaczy to, że właśnie nikt inny, ale Chrystus wykonał to co nikt inny, nigdy nie był w stanie wykonać. Jezus Chrystus wykonał to co jest wymagane przez prawo Boże i co jest wystarczające dla ciebie, abyś miał prawo żyć w wieczności z Panem Bogiem. A jeśli Jezus Chrystus to wykonał, czy teraz musisz go prosić, lub żebrać aby to otrzymać? Nie, nie jest to potrzebne. To co jest potrzebne? Czytaliśmy przed chwilą. Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. Potrzebna jest wiara. Potrzebne jest zaufanie Jezusowi, że to co On uczynił jest w stu procentach wystarczające dla ciebie, aby żyć w wieczności z Chrystusem. Wiara jest tym kluczem, który otwiera niebo! Wiara i wyznanie tej wiary ustami. Ta wiara nie jest sekretem i nie może być twoim sekretem. Inni ludzie mają to usłyszeć.

Czy jest tu coś dziwnego? Nie. Jeśli usłyszysz, że wielki, doskonały, święty Stwórca nieba i ziemi daje ci w prezencie coś na co nigdy nie możesz zarobić. Jeśli usłyszysz, że Jezus Chrystus wykonał dla ciebie w stu procentach wszystko co potrzebujesz do przebywania z Nim w wieczności, to czy możesz taką wiadomość trzymać w sekrecie? Czy możesz taką wiadomość trzymać dla siebie? Czy nie powiesz o tym innym ludziom? Jeśli w swojej religii, czy religijności zagubiłeś się, a teraz poznając Pismo Święte, zobaczyłeś/aś prawdę, prawdę która daje ci gwarancję życia wiecznego z wielkim Stwórcą, czy taką wiadomość zatrzymasz dla siebie? Czy nie powiesz o tym innym? Tak jak czytaliśmy: Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem. Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest twoim Panem…osiągniesz zbawienie. Jezus daje nam przykłady, co się dzieje w takich sytuacjach.

 W Ew. Łukasza 15:4-6, Jezus mówi: 

Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie? A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła.  Cieszy się i mówi wszystkim ten kto znalazł owce, ale czy ty nie będziesz się cieszyć, gdy ty jesteś ta znaleziona owca?

Zobacz tutaj ====> Czy wiesz na pewno ?

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!