Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Dz. Apost. 15:12

Umilkli wszyscy, a potem słuchali opowiadania Barnaby i Pawła o tym, jak wielkich cudów i znaków dokonał Bóg przez nich wśród pogan. 

 

Pytanie: Od którego apostoła, Piotra czy Pawła bierze swój początek Ewangelia głoszona Polakom? W ten sposób, który apostoł, Piotr czy Paweł jest apostołem Polaków?

 

L. Pawła do Galacjan 2:7-9

Wręcz przeciwnie, stwierdziwszy, że mnie zostało powierzone głoszenie Ewangelii wśród nieobrzezanych, podobnie jak Piotrowi wśród obrzezanych - Ten bowiem (Jezus), który współdziałał z Piotrem w apostołowaniu obrzezanych, współdziałał i ze mną wśród pogan- i uznawszy daną mi łaskę, Jakub, Kefas (Piotr) i Jan, uważani za filary, podali mnie i Barnabie prawicę na znak wspólnoty, byśmy szli do pogan, oni zaś do obrzezanych,

 

Aby dobrze zacząć, zacznijmy od tego jak Pismo Święte dzieli ludzi na świecie? Ten podział jest dosyć prosty. Na świecie są trzy kategorie ludzi.

Żydzi, poganie i chrześcijanie. Żydzi, inaczej mówiąc - obrzezani, poganie, inaczej mówiąc – nieobrzezani. I trzecia grupa, to chrześcijanie.

Skąd pochodzą chrześcijanie? Z Żydów, czy z pogan? Chrześcijanie pochodzą z obydwu grup, z Żydów i z pogan. W jaki sposób? Jeżeli Żyd usłyszy Ewangelię i przyjmie Ewangelię wiarą i w ten sposób przyjmie zbawienie z łaski w Jezusie Chrystusie, każdy taki Żyd staje się chrześcijaninem. Staje się nowo narodzonym w Chrystusie chrześcijaninem. Jeżeli poganin usłyszy Ewangelię i przyjmie Ewangelię wiarą i w ten sposób przyjmie zbawienie z łaski w Jezusie Chrystusie, każdy taki poganin staje się chrześcijaninem. Niezależnie do jakiej religii dotąd należy, staje się nowo narodzonym w Chrystusie chrześcijaninem.

Bo czyste, autentyczne, biblijne chrześcijaństwo nie jest religią.

 

 

Ten podział jest dosyć prosty, czy nie? Na świecie są trzy kategorie ludzi. Żydzi, poganie i chrześcijanie. Religie czynią inne podziały. Religie czynią te podziały znacznie bardziej skomplikowane. Tak bardzo skomplikowane, że większość ludzi tego nie rozumie.

 

Jeśli wiemy już jak Pan Bóg dzieli ludzi na ziemi, to teraz już bardzo łatwo odpowiedzieć na pytanie. Od którego apostoła, Piotra czy Pawła bierze swój początek Ewangelia głoszona Polakom? W ten sposób, który apostoł, Piotr czy Paweł jest apostołem Polaków?

 

Czytaliśmy przed chwila, że apostołowi Piotrowi została powierzona misja głoszenia Ewangelii wśród Żydów, a apostołowi Pawłowi Jezus powierzył misje głoszenia Ewangelii wśród pogan. W ten sposób możemy powiedzieć: apostoł Piotr to apostoł Żydów, a apostoł Paweł to apostoł pogan.

Pytaniem było: który apostoł, Piotr czy Paweł jest apostołem Polaków?

 

Skąd wywodzą się Polacy, z Żydów, czy z pogan? Gdy znamy trochę historii Polski to wiemy, że Polacy pochodzą od pogan. Oczywiście Żydzi mieszkają w rożnych krajach świata, również i w Polsce, ale Polacy pochodzą od pogan. Jeśli tak dużo już wiemy, to teraz łatwo odpowiedzieć na pytanie: który apostoł, Piotr czy Paweł jest apostołem Polaków? Oczywiście, ponieważ apostoł Paweł jest apostołem pogan, w ten sposób apostoł Paweł jest apostołem Polaków.

Aby widzieć, że Polacy pochodzą od pogan, nie musimy nawet studiować historii, aby to udowadniać. Gdy popatrzymy dookoła, możemy zobaczyć i dzisiaj, jak dużo, jak bardzo dużo pogańskich zwyczajów religijnych jest celebrowane wśród Polaków w każdym roku. Widzimy jak dużo pogańskich zwyczajów religijnych jest obchodzone wśród Polaków regularnie i corocznie. Ponieważ odwiecznym korzeniem Polaków jest pogaństwo, dlatego według nauki Pisma Świętego apostołem Polaków jest apostoł Paweł.

 

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!