Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Ew. Marka 16:15-16

I rzekł do nich (Jezus): Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.

 

Pytanie: Jaka jest prawidłowa kolejność potrzebna do zbawienia człowieka? Najpierw chrzest, a później zaufanie Chrystusowi, czy najpierw zawierzenie Chrystusowi, a potem chrzest?

 

Dz. Apost. 8:12-13

Lecz kiedy uwierzyli Filipowi, który nauczał o królestwie Bożym oraz o imieniu Jezusa Chrystusa, zarówno mężczyźni, jak i kobiety przyjmowali chrzest. Uwierzył również sam Szymon, a kiedy przyjął chrzest, towarzyszył wszędzie Filipowi i zdumiewał się bardzo na widok dokonywanych cudów i znaków.

 

Jest jedno przeoczenie, jest jedno wielkie zaniedbanie gdy czytamy i interpretujemy Pismo Święte. Czy przyjmujemy to co jest napisane w takiej kolejności jak jest napisane? Czy przyjmujemy to co jest napisane w odwrotnej kolejności niż jest napisane? Jest to bardzo poważne zaniedbanie i jest to bardzo przykry w konsekwencji błąd. Czytanie Pisma Świętego tak jak jest napisane i przyjmowanie nauki Pisma Świętego w odwrotnej kolejności niż jest napisane, prowadzi na dno samego piekła. A mimo to religie to czynią i religie odwracają naukę Pisma Świętego. Parę przykładów:

 

 • Pismo Święte mówi: Uwierz, uczyń Jezusa Chrystusa jedynym Panem, Królem, Zbawicielem swojego życia a zrozumiesz Pismo Święte. Bo wtedy Jezus zdejmie zasłonę z twoich oczu.

  Co głosi religia? Religia mówi: Musisz uczęszczać na specjalne studia religijne przez naście lat, a wtedy zrozumiesz naukę. (2 Kor. 3:14-16)

 

 • Pismo mówi: Kościół Chrystusa składa się z ludzi świętych. Członkami Kościoła Chrystusa są tylko i wyłącznie ludzie święci.

  Religia naucza: Kościół produkuje ludzi świętych. Kościół przemienia pogan na ludzi religijnych, i niektórych z tych religijnych czyni ludźmi świętymi. (1 Piotr 2:9-10)

 

 • Pismo mówi: Módlcie się za świętych.

  Religia naucza: Módl się do świętych. (Efezj. 6:18)

 

 • Pismo mówi: W Kościele Chrystusa są święci za zasługi i dobre uczynki Jezusa Chrystusa.

  Religia mówi: W Kościele mamy świętych za ich własne zasługi i dobre uczynki. (Efezj. 1:3-4)

 

 • Pismo mówi: Kościół Boży jest zbudowany na Bogu, na Jezusie Chrystusie, On jest skałą i kamieniem węgielnym Kościoła.

  Religia mówi: Kościół jest zbudowany na człowieku, człowiek jest skałą Kościoła. (1 Piotr 2:6-8)

 

 • Pismo mówi: łaską jesteście zbawieni, Boży to dar, Boży to prezent, a gdy jesteście zbawieni łaską, wtedy wasze dobre uczynki są akceptowane przez Pana Boga.

  Religia odwraca kolejność i mówi: Będziecie zbawieni za wasze ludzkie dobre uczynki, łaska Boża to następna sprawa. (Efezj. 2:8-10)

 

 • Pismo Święte mówi: Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony, a kto nie uwierzy, będzie potępiony. 
  Religia odwraca kolejność i naucza: Kto jest ochrzczony, ten jest zbawiony. Czy uwierzy, czy nie uwierzy, to drugorzędna sprawa.

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!