Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Ew. Mat. 12:10-14

A [był tam] człowiek, który miał uschłą rękę. Zapytali Go, by móc Go oskarżyć: Czy wolno uzdrawiać w szabat? Lecz On im odpowiedział: Kto z was jeśli ma jedną owcę, i jeżeli mu ta w dół wpadnie w szabat, nie chwyci i nie wyciągnie jej? O ileż ważniejszy jest człowiek niż owca. Tak więc wolno jest w szabat dobrze czynić. Wtedy rzekł do owego człowieka: Wyciągnij rękę. Wyciągnął, i stała się znów tak zdrowa jak druga. Faryzeusze zaś wyszli i odbyli naradę przeciw Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

 

Pytanie: Gdyby Chrystus chodził fizycznie po ziemi dzisiaj o co byłby oskarżany najczęściej?

 

Ew. Marka 7:5

Zapytali Go więc faryzeusze i uczeni w Piśmie: Dlaczego Twoi uczniowie nie postępują według tradycji starszych, lecz jedzą nieczystymi rękami? 

 

Kiedy myślimy o Chrystusie i o tym co działo się 2 000 lat temu, zwykle kojarzy nam się to ze starym systemem, prymitywnym sposobem życia oraz z dziwną kulturą wschodnią. Pamiętam gdy pierwszy raz czytałem Pismo Święte, myślałem sobie: „To takie stare, takie niewspółczesne. To może było dobre dwa tysiące lat temu, to może było dobre tam, na wschodzie ale nie dzisiaj, nie teraz w nowoczesnym świecie”.

Tak myślałem do czasu, gdy poznałem, również z Biblii, że owszem zmieniła się technika, zmieniła się kultura, ale człowiek wcale się nie zmienił.

Myślenie człowieka - to czego pragnie, to czego szuka, jego rzeczywiste problemy nie zmieniły się ani trochę. Reakcje ludzkie nie zmieniły się wcale. Biorąc to pod uwagę i biorąc pod uwagę fakt, że Pismo Święte jest aktualne tak bardzo dzisiaj jak było aktualne 4 000 lat temu, mamy powody i dowody, aby dojść do oczywistej konkluzji w odpowiedzi na pytanie: Gdyby Chrystus chodził fizycznie po ziemi dzisiaj o co byłby oskarżany najczęściej?

 

 

Czasem odpowiedzią na pytanie jest następne pytanie. W tym przypadku takim następnym pytaniem jest: kiedy Chrystus chodził fizycznie po ziemi o co był oskarżany najczęściej? Odpowiedzią jest cytowany fragment z Ew. św. Marka 7:5, gdzie znajdujemy również pytanie: Dlaczego Twoi uczniowie nie postępują według tradycji starszych,…

 

W ten sposób, gdyby Chrystus chodził dzisiaj fizycznie po ziemi, gdyby Jezus chodził dzisiaj fizycznie po ziemi polskiej, byłby oskarżany dokładnie o to samo, o co był oskarżany 2 000 lat temu. Chrystus byłby oskarżany o to, że nie przestrzega nauki tradycji religijnej, że nie przestrzega tradycji ojców Kościoła, że nie przestrzega „nauki Kościoła”, a tylko trzyma się ściśle Biblii. Byłby oskarżany o to, że zawsze powołuje się na Biblię, mówiąc: Napisane jest.

Byłby oskarżany o to, że nie uznaje żadnych innych świętości, ale tylko świętość swojego Ojca w niebie. Chrystus byłby oskarżany o to, że chodzi nie do tego kościoła, do którego powinien chodzić. Gdyby Chrystus chodził dzisiaj fizycznie po ziemi, byłby oskarżany o to, że na ulicy rozmawia z prostytutkami. Byłby oskarżany o to, że odwiedza tawerny, lub podobne miejsca, aby tam spotkać ludzi żyjących w kajdanach nałogów, w kajdanach grzechu. Jeśli chcesz więcej wiedzieć i dokładniej wiedzieć o co byłby oskarżany Chrystus, gdyby chodził fizycznie po ziemi dzisiaj, czytaj Ewangelię i zwróć uwagę o co Chrystus był najbardziej oskarżany wtedy. Tamte oskarżenia będą właśnie odpowiedzią na pytanie: gdyby Chrystus chodził fizycznie po ziemi dzisiaj, o co byłby oskarżany najczęściej?

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!