Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

L. do Galacjan 1:8-9

Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą /od nas/ otrzymaliście - niech będzie przeklęty! 

 

Pytanie: W jaki sposób rozróżnić czy ktoś jest autentycznym chrześcijaninem, czy też należy do sekty?

 

1 Piotra 4:12-14

Umiłowani! Temu żarowi, który w pośrodku was trwa dla waszego doświadczenia, nie dziwcie się, jakby was spotkało coś niezwykłego, ale cieszcie się, im bardziej jesteście uczestnikami cierpień Chrystusowych, abyście się cieszyli i radowali przy objawieniu się Jego chwały. Błogosławieni [jesteście], jeżeli złorzeczą wam z powodu imienia Chrystusa, albowiem Duch chwały, Boży Duch na was spoczywa. 

 

Temat ten jest bardzo ważny i powoduje dużo emocji. Nie tylko powoduje dużo emocji, podejrzliwości, ale i dużo niezrozumienia i dużo nieporozumień. W jaki sposób ludzie zachowują się najczęściej? Przeważnie porównują innych do siebie. Jeżeli nie wierzysz tak jak ja wierze, to prawdopodobnie należysz do sekty. Jeżeli nie należysz do mojej religii, to należysz do sekty. Poza tym każda religia twierdzi, że jest jedyną religią, wybraną przez Boga religią.

Każda religia uważa, że inne religie są w błędzie. Jest to jak dżungla brazylijska. Miejsce bez wyjścia. Czy jednak musi to być tak skomplikowane? Czy nie można rozróżnić kto jest kto? Można. Jest to możliwe i nie jest to tak bardzo trudne.

 

 

Co jest centralnym punktem autentycznego chrześcijaństwa? Centralnym punktem autentycznego chrześcijaństwa nie jest żadna religia. Dlatego lepszym pytaniem będzie, kto jest centralnym punktem autentycznego chrześcijaństwa? Centralnym punktem autentycznego chrześcijaństwa jest osoba. Centralnym punktem autentycznego chrześcijaństwa jest osoba Jezusa Chrystusa. To już blisko, ale i tu ludzie i ich religie zrobili dużo bałaganu. Wystarczająco dużo, aby nadal być zdezorientowanym. Jezus mówił, że przyjdą czasy gdy ludzie będą wierzyć w niejednego Jezusa Chrystusa, ludzie będą wierzyć w Jezusa pod rożną postacią.

Właśnie żyjemy w takich czasach. Jedni wierzą, że Jezus to tylko anioł. Inni wierzą, że Jezus to tylko człowiek. Ludzie wierzą, że Jezus to wyrzeźbiona figurka. Ludzie wierzą, że Jezus to ten nierealny, mistyczny. Ludzie wierzą, że Jezus to ten mieszkający w pozłacanym schowku, które nazywają tabernakulum.

Ludzie wierzą, że Jezus to ten mieszkający w opłatku. Dużo jest tych pomysłów i na tym nie koniec. Ludzie wierzą w Jezusa pod rożną postacią.

 

 

A co czytamy w Piśmie Świętym? Jezus Chrystus wczoraj i dzisiaj, ten sam i na wieki. (Hebr. 13:8)

To znaczy, Jezus Chrystus jest taki jaki był zawsze. Jezus Chrystus jest taki sam jaki był 2 000 lat temu, taki sam jaki był 200 lat temu, Jezus Chrystus jest taki sam jaki był 20 lat temu i jest On taki sam i teraz.

 

 

Był wielki człowiek Boży, Jan Chrzciciel. Gdy przebywał w więzieniu, jakby zwątpił, bo zapytał? Gdy ludzie ci zjawili się u Jezusa, rzekli: Jan Chrzciciel przysyła nas do Ciebie z zapytaniem: Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać? W tym właśnie czasie wielu uzdrowił z chorób, dolegliwości i [uwolnił] od złych duchów oraz wielu niewidomych obdarzył wzrokiem. Odpowiedział im więc: Idźcie i donieście Janowi to, coście widzieli i słyszeli: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia i głusi słyszą umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi. (Łuk 7:20-23)

 

Czy możemy znaleźć lepszą odpowiedź i dzisiaj, który Jezus to ten prawdziwy i autentyczny Jezus? Kto może dać nam lepszą odpowiedź na to pytanie niż sam Jezus. Jest to Jezus, który dzisiaj, czyni to samo, tak jak czynił zawsze, gdzie: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia i głusi słyszą umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię.

Centralnym punktem autentycznego chrześcijaństwa jest osoba Jezusa Chrystusa, syna Bożego, Zbawiciela, Wybawiciela. Centralnym punktem wiary autentycznego chrześcijanina jest osoba Jezusa Chrystusa, syna Bożego, Zbawiciela, Wybawiciela. Jezusa Chrystusa, przez moc którego i dzisiaj: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia i głusi słyszą umarli zmartwychwstają,…

 

Inaczej mówiąc: Gdy spotkasz ludzi, którzy twierdzą, że są chrześcijanami, zadaj kilka pytań w oparciu o słowa Jezusa, w których On sam określa siebie i podaje jak rozpoznać autentycznego Jezusa Chrystusa.

 

Zapytaj:

Czy Jezus, w którego wierzysz otwiera oczy ludziom? (fizycznie i duchowo)

Czy Jezus, w którego ty wierzysz uzdrawia z trądu? (fizycznie i duchowo)

Czy Jezus, w którego ty wierzysz otwiera uszy ludziom? (fizycznie i duchowo)

Czy Jezus, w którego ty wierzysz daje nowe życie ludziom umarłym duchowo?

Czy za to, że mówisz o Jezusie Chrystusie wszyscy cie chwalą, czy masz z tego powodu wrogów?

 

Pytaniem było. W jaki sposób rozróżnić czy ktoś jest autentycznym chrześcijaninem, czy też należy do sekty? Człowiek, który wierzy w prawdziwego, autentycznego Jezusa Chrystusa jest prawdziwym, autentycznym chrześcijaninem. Słowo chrześcijanin pochodzi od słowa Chrystus. (Dz. Apost. 11:26)

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!