Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

L. do Efez. 5:15-18

Baczcie więc pilnie, jak postępujecie, nie jako niemądrzy, ale jako mądrzy. Wyzyskujcie chwilę sposobną, bo dni są złe. Nie bądźcie przeto nierozsądni, lecz usiłujcie zrozumieć, co jest wolą Pana. A nie upijajcie się winem, bo to jest [przyczyną] rozwiązłości, ale napełniajcie się Duchem,

 

Pytanie: Czy w czasie życia apostołów chrześcijanie pili wino z alkoholem, czy bez alkoholu?

 

1 Korynt. 11:20-21

Tak więc, gdy się zbieracie, nie ma u was spożywania Wieczerzy Pańskiej. Każdy bowiem już wcześniej zabiera się do własnego jedzenia, i tak się zdarza, że jeden jest głodny, podczas gdy drugi nietrzeźwy.

 

Wielokrotnie ludzie dyskutują nad tym tematem. Zobaczmy parę przykładów. Pan Jezus poszedł na wesele i tam zabrakło wina. Jezus zamienił wodę na wino. Czy tamto wino było z alkoholem czy bez alkoholu? Czy był to tylko sok? Czytajmy uważnie.

 

Jest to zapisane w Ew. ap. Jana 2:9-10

A gdy gospodarz wesela skosztował wody, która się stała winem, (a nie wiedział, skąd jest, lecz słudzy, którzy zaczerpnęli wody, wiedzieli), przywołał oblubieńca i rzekł do niego: Każdy człowiek podaje najpierw dobre wino, a gdy sobie podpiją, wtedy gorsze; a tyś dobre wino zachował aż do tej chwili. 

 

Gdy sobie podpiją. Gdy się upija. Czy od soku można się upić? Czy od soku bez alkoholu człowiek upija się?

W oryginalnym greckim tekście, znajdujemy tam słowo „methuo.” Słowo to znaczy upić się, być pijanym. Dlatego mamy powód, aby powiedzieć, że Jezus zamienił wodę na wino, które było winem z alkoholem. „Methuo,” gdy sobie podpiją. Gdy się upiją.

 

Zobaczmy w innych miejscach. W 1 Tesal. 5:7, czytamy: Ci, którzy śpią, w nocy śpią, a którzy się upijają, w nocy są pijani.

 

Znów mamy to samo greckie słowo, „methuo,”

 

Również wiersze, które czytaliśmy przed chwila. 1 Korynt. 11:20-21.

Tak więc, gdy się zbieracie, nie ma u was spożywania Wieczerzy Pańskiej. Każdy bowiem już wcześniej zabiera się do własnego jedzenia, i tak się zdarza, że jeden jest głodny, podczas gdy drugi nietrzeźwy

 

Pierwsi chrześcijanie zbierali się, aby mieć ze sobą komunię, aby na pamiątkę śmierci Jezusa Chrystusa spożywać chleb i pić wino. Jakie było to wino? Z alkoholem czy bez alkoholu? Jeśli był to sok bez alkoholu, to dlaczego ap. Paweł pisze: Tak więc, gdy się zbieracie, nie ma u was spożywania Wieczerzy Pańskiej. Każdy bowiem już wcześniej zabiera się do własnego jedzenia, i tak się zdarza, że jeden jest głodny, podczas gdy drugi nietrzeźwy.

I znów, to samo słowo „methuo” czyli bycie pijanym, bycie nietrzeźwym. Po prostu, apostoł pisze: gdy pijecie wino, pijcie to wino tak, aby się nie upijać, aby nie być nietrzeźwym. Widzimy więc, że problem nie jest w tym czy wino jest z alkoholem, czy bez alkoholu, ale w tym, aby pijąc wino, nie upijać się.

 

W 1 Koryn. 8:8-9, ap. Paweł pisze:

A przecież pokarm nie przybliży nas do Boga. Ani nie będziemy ubożsi, gdy przestaniemy jeść, ani też jedząc nie wzrośniemy w znaczenie. Baczcie jednak, aby to wasze prawo /do takiego postępowania/ nie stało się dla słabych powodem do zgorszenia.

 

Chodzi tu o jedzenie, ale też chodzi o picie. Mogę zaprosić człowieka do domu czy restauracji i będąc z nim pić wino z alkoholem. Ale gdy wiem, że ten człowiek kiedyś w przeszłości był alkoholikiem, moje prawo do picia wina z alkoholem może stać się zwodnicze dla człowieka, który miał kiedyś słabość do alkoholu. Potrzebna jest ostrożność i mądrość, aby nie być zgorszeniem dla drugiego człowieka.

 

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!