Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Ks. Rodz 3:1-4

A wąż był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył. On to rzekł do niewiasty: Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu? Niewiasta odpowiedziała wężowi: Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli. 

Wtedy rzekł wąż do niewiasty: Na pewno nie umrzecie!

 

Pytanie: Jaki grzech jest pierwszym grzechem, od którego wszystkie inne pochodzą?

 

L. do Rzymian 1:25

Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. 

 

Ktoś dawał młodym ludziom przed ślubem taką radę: „Jeśli nie będziecie się awanturowali pierwszy raz, to na pewno nie będzie kłótni i awantur dziesiąty raz”. Wszystko co dzieje się wśród nas i wokół nas miało kiedyś swój początek. Tam na początku, w raju ktoś udzielił parze małżeńskiej, Adamowi i Ewie takiej rady: „nie słuchajcie co wam powiedział Stwórca, posłuchajcie mnie”. Kto był tym doradcą? Napisane jest, że wąż. Doradca Adama i Ewy przebrał się za węża. Przebrał się wtedy, tak jak przebiera się i dzisiaj. Przebiera się w postać świętych, przebiera się w postać zielonych ludzików i inne postacie.

Szatan czyni znaki i cuda na dachach, pokazuje się w postaciach świętych na ścianach i w oknach. Czyni wszystko, aby zwodzić ludzi. Stwórca dał Adamowi i Ewie dobrą radę: „nie jedzcie z tego jednego drzewa, bo gdy będziecie jedli, umrzecie”. Szatan powiedział: „Na pewno nie umrzecie!”. I co wtedy stało się?

 

Czytamy o tym w Rzym 5:19:

...przez nieposłuszeństwo jednego człowieka (Adama) wszyscy stali się grzesznikami, tak przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi.

 

Jakie osoby brały udział w tej ważnej rozmowie, tam na początku? Były tam dwie kategorie osób: Stwórca i stworzenie. Stwórca, to ten, który wszystko stworzył. Kto to jest stworzenie? Stworzenie to ptaki, ryby, zwierzęta. Stworzenie to człowiek. Stworzeniem są aniołowie i stworzeniem jest szatan i stworzeniem są wszyscy święci. Stworzenie to wszyscy inni i wszystko inne poza Stwórcą. Adam i Ewa otrzymali dwie rady. Radę od Stwórcy i radę od stworzenia.

Kogo posłuchali? Oczywiście posłuchali rady stworzenia. W tym momencie Adam i Ewa poddali swoje życie i swoją wolę szatanowi, poddali swoją wolę stworzeniu a nie Stwórcy. Przedstawiciel stworzenia, szatan przejął kontrolę nad człowiekiem. Po co było mu to potrzebne? Po to, aby ludzie jemu służyli, aby jego słuchali. Aby (ludzie) stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy.

 

 

Przez długie tysiące lat później, może krwi wypłynęło z ludzkich ciał z tego jednego jedynego powodu, że ludzie stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy. Kiedy czytasz Stary Testament przeraża cię ten straszny obraz przelewu krwi, gdzie tysiące, miliony ludzi są niszczone przez Stwórcę w różnych wojnach i najazdach. Może wtedy pytasz się, dlaczego? Zwróć uwagę, dlaczego! Z tego jednego, jedynego powodu: że ludzie stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy. A dzisiaj, czy jest inaczej? Dzisiaj jest dokładnie tak samo, jak było od początku. Ludzie modlą się do stworzenia, zamiast modlić się tylko do Stwórcy. Religijni ludzie idą do kościoła i wyśpiewują piękne pieśni na chwałę stworzenia, a nie na chwałę Stwórcy.

Ludzie powierzają swoją ufność nadzieję i całą wiarę stworzeniu a nie Stwórcy. Ludzie budują wielkie budynki kościelne po to, aby stworzeniu oddawać cześć, a nie Stwórcy. Ludzie wydają miliony dolarów na religijne audycje radiowe i telewizyjne, aby stworzeniu oddawać cześć a nie Stwórcy. Szatan nadal cieszy się i tańczy z radości, gdy ludzie stworzeniu oddają część a nie Stwórcy.

 

 

Odpowiedź na pytanie: Jaki grzech jest pierwszym grzechem od którego wszystkie inne pochodzą? Odpowiedzią jest to co czytaliśmy z pierwszego rozdziału listu apostoła Pawła do kościoła w Rzymie. Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy,

 

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!