Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Ew. Marka 16:15-16

I rzekł do nich (Jezus): Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.

 

Pytanie:  Co to znaczy? Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane.

 

Ew. Mat. 24:14

A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.

 

Jezus Chrystus dał apostołom rożne polecenia przed odejściem do Ojca. Dał polecenia i rady nie tylko apostołom i uczniom, ale również i tym z nas, którzy poddadzą Jemu swoje życie. Niektóre z tych wypowiedzi Jezusa mogą być trudne do zrozumienia, albo ludzie maja wątpliwości do kogo były one kierowane.

Czy tylko do apostołów, czy do innych ludzi również? Jeśli mamy takie pytania, najlepiej jest otworzyć Dzieje Apostolskie i czytać. Tam widzimy wyraźnie jak apostołowie wykonywali to co Jezus im polecił. Między innymi możemy zobaczyć w jaki sposób „odpuszczali oni” grzechy ludziom. Jedno jest pewne, że nie znajdziemy tam jednego przypadku tak zwanej spowiedzi na ucho. Jeśli nie znajdziemy, znaczy to że Jezus Chrystus sam, ani przez nauczanie apostołów nie przekazał kościołowi takiej praktyki.

 

Jedną z takich kontrowersyjnych wypowiedzi Jezusa jest zdanie: Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane. Jedno co jest pewne, to fakt że Ewangelia miała być głoszona i ma być głoszona. Jak długo ma być głoszona? Aż do końca, albo inaczej, aż do powtórnego przyjścia Jezusa.

 

 

Tak jak czytaliśmy przed chwilą z Ew. Marka, Ewangelia ma być głoszona dla zbawienia ludzi. Czy tylko dla zbawienia ludzi? Przecież nie wszyscy, którzy usłyszą Ewangelię, przyjmą Ewangelię, nie wszyscy są zbawieni i nie wszyscy będą zbawieni. Tak, to prawda. Czytaliśmy też w Ewangelii Mateusza, że Ewangelia będzie głoszona na świadectwo. Co to znaczy, na świadectwo? Ktoś słyszy Ewangelię, przyjmuje Ewangelię i zostaje zbawiony, staje się dzieckiem Bożym. Ktoś inny słyszy Ewangelię, ale nie przyjmuje Ewangelii, wtedy mówimy, że Ewangelia jest głoszona na świadectwo. Na świadectwo, że słyszałeś/aś. Słyszałeś Ewangelię i ta Ewangelia nie została przez ciebie przyjęta. Jest to świadectwo przed Bogiem, tak że nie możesz powiedzieć, że nie znasz,

nie słyszałaś Ewangelii.

 

 

Pytaniem było: Co to znaczy? Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane.

 

Ewangelia była głoszona przez Jezusa i apostołów, 2 000 lat temu. Ta sama Ewangelia o zbawieniu i życiu wiecznym jest głoszona ludziom dzisiaj przez czytanie i głoszenie Biblii. Każdy kto słucha tej Ewangelii i przyjmuje Ewangelię, wszystkie jego grzechy są odpuszczone i człowiek otrzymuje zbawienie i życie wieczne z Jezusem. Człowiek ten doświadcza nowego narodzenia. Każdy kto słucha tej Ewangelii i nie przyjmuje Ewangelii, wszystkie jego grzechy są zatrzymane i człowiek taki nie otrzymuje zbawienia i życia wiecznego z Jezusem.

Jak widzimy, grzechy są odpuszczane i zatrzymywane przez Ewangelię. Każdy kto głosi Ewangelię, przez Ewangelię odpuszcza ludziom grzechy lub zatrzymuje ludzkie grzechy.

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!