Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Ew. Jana 13:37

Powiedział Mu (Jezusowi) Piotr: Panie, dlaczego teraz nie mogę pójść za Tobą? życie moje oddam za Ciebie.

 

Pytanie: W czym różnili się najbardziej apostoł Piotr i apostoł Jan?

 

1 List Jana 4:19

My miłujemy [Boga], ponieważ Bóg sam pierwszy nas umiłował.

 

Apostoł Jan i apostoł Piotr mieli coś wspólnego ze sobą, ale też bardzo różnili się między sobą. Byli oni w trójce apostołów których Jezus zabierał ze sobą w rożne specjalne miejsca, jak na przykład na górę przemienienia, gdzie mogli zobaczyć Jezusa w Jego chwale.

Apostoł Jan i apostoł Piotr różnili się bardzo temperamentem, zachowaniem w rożnych sytuacjach, różnili się sposobem reagowania na rożne wydarzenia, różnili się w ocenie samych siebie, różnili się w tym co mówili i jak to mówili, ale apostoł Jan i apostoł Piotr różnili się też bardzo w jeszcze jednym.

Różnili się w rozumieniu i doświadczaniu miłości Bożej.

 

Apostoł Piotr w swej gorliwości, lub nadgorliwości, próbował znów i znów udowodnić Jezusowi jak dużo chce on i może on uczynić dla Boga.

Kulminacyjnym punktem tej postawy była wypowiedź Piotra przed Jezusem: życie moje oddam za ciebie. Piotr myślał: tak dużo mogę uczynić dla Boga i zawsze zawodził.

Apostoł Jan, widział wielką miłość w Jezusie, zobaczył co Jezus czynił i uczynił dla niego i podkreślał, że Jezus bardzo go kochał. Rozumienie i postawa apostoła Jana zawiera się w jego słowach: My miłujemy (kochamy) Boga, ponieważ Bóg sam pierwszy nas umiłował (pokochał).

Apostoł Piotr wierzył w swoje dobre uczynki i zawodził, zawodził, zawodził. Apostoł Jan wierzył i pokładał swoją ufność w łasce Bożej i w tym co Jezus uczynił i nigdy nie zawiódł. Apostoł Jan nigdy nie zawiódł siebie i nigdy nie zawiódł się na Bogu.

 

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!