Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Ew. Mateusza 7:13-14

Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują.

 

Pytanie: Co to znaczy: Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują.?

 

Ew. Jana 14:6

Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. 

 

Tak dużo jest religii na świecie. Takie potężne religie. Na przykład mamy około 2 miliardy Muzułmanów.

 

W świecie jest ponad 400 milionów Buddystów. Dookoła świata znajdziemy ponad 1 miliard Katolików. Poza tym setki mniejszych religii. Jest to olbrzymia ilość ludzi. Jest to wielki ocean istnień ludzkich. Jest to olbrzymia ilość religijnych ludzi. I co ważne tutaj? Niektórzy twierdzą, dużo ludzi uważa, że każda religia prowadzi do Boga. I tutaj mamy konflikt. Ktoś tutaj jest w błędzie. Bo Jezus mówi nam coś innego, niż mówią ludzie religijni.

Pismo Święte dowodzi czegoś innego niż to w co wierzą ludzie.

Jeśli każda religia prowadzi do Boga, wiersz 14-ty, w którym czytamy: Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują, powinien brzmieć inaczej. Powinno tam być napisane: Jakże szeroka jest brama i szeroka droga, która prowadzi do życia, a tak dużo jest takich, którzy ją znajdują. Jednak Jezus mówi: Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują. I tutaj mamy konflikt. Ktoś tutaj jest w błędzie. Czy w błędzie jest Jezus Chrystus, czy w błędzie są ludzie? Bo czytaliśmy też: Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby.

 

Ten sam Jezus mówi również w Ew. Jana 10:9

Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony…- Jezus mówi też to co czytaliśmy: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdy razem to podsumujemy, to Jezus mówi: Ja jestem bramą, Ja jestem drogą, Ja jestem prawdą, Ja jestem życiem. Dlaczego ta brama i ta droga jest tak wąska? Dlatego, że ograniczona jest do jednej, jedynej osoby tylko. Do osoby Jezusa Chrystusa. Żaden inny święty ani święta nie jest tu dodana. Jedynie i wyłącznie osoba Jezusa Chrystusa. Widzimy tutaj również, że do Boga, że do Stwórcy nieba i ziemi nie mamy dojścia przez żadną religię. Dotrzeć do Boga, zbliżyć się do Boga możesz tylko przez osobę. Przez jedną, jedyną osobę – osobę Jezusa Chrystusa.

Jest jeszcze jedna ważna uwaga tutaj. Jezus nie mówi do nas tak jak mówią nauczyciele religii. Przyjdź do nas, bo będzie wykład na temat drogi do nieba.

Jezus mówi – Ja jestem drogą. Jezus nie mówi, przyjdź do nas, bo będzie wykład na temat prawdy. Jezus mówi – Ja jestem prawdą. Jezus nie mówi do nas tak jak mówią nauczyciele religii. Przyjdź do nas, bo będzie wykład na temat życia. Jezus mówi – Ja jestem życiem.

 

Inaczej mówiąc, chcesz znaleźć jedyną bramę, która prowadzi do żywego Boga, musisz spotkać żywego Jezusa. Chcesz znaleźć się na właściwej drodze do żywego Boga, musisz spotkać żywego Jezusa. Chcesz poznać prawdę o żywym Bogu, musisz poznać żywego Jezusa. Chcesz mieć życie wieczne z żywym Stwórcą, musisz najpierw spotkać żywego Jezusa. Jeżeli twierdzisz, że każda religia prowadzi do Boga, to znaczy, że nie spotkałeś, nie spotkałaś jeszcze żywego Jezusa Chrystusa.

 

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!