Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Ks. Rodzaju 1:27, 2:25 i 3:4-11

Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę.

Chociaż mężczyzna i jego żona byli nadzy, nie odczuwali wobec siebie wstydu. 

Wtedy rzekł wąż do niewiasty: Na pewno nie umrzecie! Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło. Wtedy niewiasta spostrzegła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia, że jest ono rozkoszą dla oczu i że owoce tego drzewa nadają się do zdobycia wiedzy. Zerwała zatem z niego owoc, skosztowała i dała swemu mężowi, który był z nią: a on zjadł. A wtedy otworzyły się im obojgu oczy i poznali, że są nadzy; spletli więc gałązki figowe i zrobili sobie przepaski. Gdy zaś mężczyzna i jego żona usłyszeli kroki Pana Boga przechadzającego się po ogrodzie, w porze kiedy był powiew wiatru, skryli się przed Panem Bogiem wśród drzew ogrodu. Pan Bóg zawołał na mężczyznę i zapytał go: Gdzie jesteś? On odpowiedział: Usłyszałem Twój głos w ogrodzie, przestraszyłem się, bo jestem nagi, i ukryłem się. Rzekł Bóg: Któż ci powiedział, że jesteś nagi? Czy może zjadłeś z drzewa, z którego ci zakazałem jeść? 

 

Pytanie: Dlaczego człowiek jest jedynym stworzeniem noszącym ubranie i jedynym stworzeniem, które się wstydzi?

 

1 L. do Kor 15:34

Ocknijcie się naprawdę i przestańcie grzeszyć! Są bowiem wśród was tacy, co nie uznają Boga. Ku waszemu zawstydzeniu to mówię!

 

Do czasu kiedy człowiek chodził blisko z Bogiem w raju, mimo że był nagi nie bał się i nie wstydził. W momencie gdy człowiek posłuchał rady szatana a nie rady Boga, przestraszył się i zobaczył swoją nagość jako coś bardzo kłopotliwego. To słowo nagi, nagość ma szersze znaczenie niż tylko nagość fizyczna.

Każdy człowiek jest nagi przed Bogiem. To znaczy, że wszystkie tajemnice i sekrety człowieka są nagie, są o dkryte przed Bogiem. Przed tym zanim człowiek zgrzeszył, jego nagość przed Bogiem nie była żadnym problemem. Problem zaczął się w momencie gdy człowiek posłuchał rady szatana a nie rady Boga.

Żadne inne stworzenie nie nosi ubrania i żadne inne stworzenie nie wstydzi się - tylko człowiek. Aby to lepiej zrozumieć, zauważmy, że Jezus nie oddał swojego życia i nie umarł za ptaki, nie umarł za zwierzęta, nie umarł za tych zielonych z ufo. Jezus cierpiał i umarł za człowieka tylko. Dlaczego?

Aby przywrócić człowieka do stanu oryginalnego w jakim człowiek był tam w raju, gdy człowiek nie bał się, nie wstydził się i miał idealną, niezakłóconą relację z Bogiem. Wstyd jest bardzo ściśle powiązany z grzechem.

 

W Hebr. 2:11, czytamy, że:

Tak bowiem Ten, który uświęca, jak ci, którzy mają być uświęceni, z jednego /są/ wszyscy. Z tej to przyczyny nie wstydzi się nazywać ich braćmi swymi,

 

Tak, Jezus nie wstydzi się nazywać braćmi tych, za których umarł, i których odkupił z mocy szatana. Jeżeli Jezus nie wstydzi się nazywać mnie bratem swoim,

ja nie mam powodu, aby wstydzić się nazywać Jezusa moim Panem i Zbawicielem.

 

W Hebr 11:14-16, czytamy, że:

Ci bowiem, co tak mówią, okazują, że szukają ojczyzny. Gdyby zaś tę wspominali, z której wyszli, znaleźliby sposobność powrotu do niej. Teraz zaś do lepszej dążą, to jest do niebieskiej. Dlatego Bóg nie wstydzi się nosić imienia ich Boga, gdyż przysposobił im miasto.

 

Tak, Jezus nie wstydzi się nazywać braćmi tych, za których umarł, a Bóg nie wstydzi się nazywać siebie Bogiem tych, których Jezus odkupił z mocy szatana.

Czytaliśmy przed chwilą: Ocknijcie się naprawdę i przestańcie grzeszyć! Są bowiem wśród was tacy, co nie uznają Boga. Ku waszemu zawstydzeniu to mówię! Co tu widzimy? Wstyd kojarzy się z grzechem. Wstyd połączony jest z grzechem. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby wstydu.

 

A co mogą uczynić ci, co powinni uczynić ci, którzy nadal żyją w strachu, lub wstydzą się przed Bogiem? Odpowiedź znajdujemy w Rzymian 10:9-11,

Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. Bo tak mówi Pismo: żaden, kto wierzy w Niego, nie będzie zawstydzony.

 

 

Tu jest odpowiedź. Żaden człowiek, kto wierzy w niego, w Jezusa Chrystusa, żaden kto uznał Jezusa jako swojego jedynego pośrednika, Pana i jedynego Zbawiciela nie będzie zawstydzony.

 

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!