Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Księga Rodz 3:6

Wtedy niewiasta spostrzegła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia, że jest ono rozkoszą dla oczu i że owoce tego drzewa nadają się do zdobycia wiedzy. Zerwała zatem z niego owoc, skosztowała i dała swemu mężowi, który był z nią: a on zjadł.

 

Pismo Święte mówi, że są trzy pokusy, które zagrażają każdemu z nas.

 

Pytanie: Jakie są te trzy pokusy?

 

1 Jana 2:16

Wszystko bowiem, co jest na świecie, a więc: pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha tego życia nie pochodzi od Ojca, lecz od świata.

 

Przyjechaliśmy do USA i mówimy czasem: Mieszkam w kraju demokratycznym. W kraju gdzie jest wolność jakiej nie ma w innych państwach.

Jestem człowiekiem wolnym! W rzeczywistości, jak jest z tą naszą wolnością? Czy tu, nawet w USA nic nam nie grozi, nic nie kusi, czy naprawdę jesteśmy wolni? Człowiek mógł powiedzieć, że jest naprawdę wolnym jedynie w raju, zanim sprzeniewierzył się Swórcy.

 

Gdy szatan podszedł do Ewy, wiedział, że powinien zaatakować ją z trzech różnych pozycji. Że powinien uderzyć w trzy najsłabsze miejsca. Pożądliwość oczu, pożądliwość ciała, oraz pycha. Wróćmy do tekstu rozmowy szatana z Ewą. Wtedy niewiasta spostrzegła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia,...Dobre do jedzenia. Problem Ewy to pożądliwość ciała. Czytamy dalej: … że jest ono rozkoszą dla oczu,. Rozkosz dla oczu. Problem Ewy to pożądliwość oczu.

Czytamy dalej: ... i że owoce tego drzewa nadają się do zdobycia wiedzy. Zdobycie wiedzy. Problem Ewy to pycha życia. Zauważmy, że dokładnie tę samą taktykę i to samo kuszenie zastosował szatan kiedy podszedł do Chrystusa.

 

Czytamy o tym w Ew. Mat. 4: (3- 10)

Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem . Lecz on mu odparł: Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych. Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na narożniku świątyni i rzekł Mu: Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień. Odrzekł mu Jezus: Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego. Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon. 

Na to odrzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz. 

 

Zwóćmy uwagę, że gdy szatan kusi Chrystusa atakuje dokładnie te same trzy najsłabsze miejsca, które atakował w rozmowie z Ewą i Adamem. 

Pożądliwość oczu, pożądliwość ciała, oraz duma, czyli pycha.

 

Przeanalizujmy rozmowę szatana z Chrystusem. Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem..Aby stały się chlebem. Pożądliwość ciała. Co Chrystus odpowiedział? Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek. Czytamy dalej. Szatan... pokazał Mu (Jezusowi) wszystkie królestwa świata oraz ich przepych ... królestwa świata oraz ich przepych. Pożądliwość oczu. Czytamy dalej. Szatan mówi do Chrystusa. Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon... jeżli upadniesz i oddasz mi pokłon. Co to jest? Pycha czyli duma. Co Chrystus odpowiedział? Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz.

Dokładnie ten sam sposób, to samo podejście szatana do Adama i Ewy jak i do Chrystusa. Jaka jest różnica w finale? Ewa i Adam ulegli kuszeniu szatana, Chrystus nie uległ. Adam i Ewa przegrali z szatanem, Chrystus zwyciężył szatana.

 

A jak jest teraz z nami? Jak jest z tobą i ze mną? Czy jesteśmy wolni od tych pokus? Czy szatan wobec ciebie i mnie stosuje inną taktykę dzisiaj?

Dokładnie taką samą. Jego taktyka nie zmieniła się ani trochę. Niezależnie kim jesteś i jak wysokie stanowisko społeczne, polityczne, czy religijne zajmujesz. Niezależnie czy jesteś prezydentem, adwokatem, księdzem, pastorem, biskupem, sekretarką czy kontraktorem. Codziennie masz problem z tymi trzema pokusami. Jeśli nawet nie ulegniesz w jednym, jesteś skłonnym ulec w innym. Jeżeli nawet jesteś odporny/a w dwóch pokusach, ta jedna pokusa chodzi za tobą krok w krok.

Chcąc przetłumaczyć to na język współczesny te trzy pokusy w świecie obecnym to: pieniądze, seks i pycha. Załóżmy, że nie dasz się skusić na pieniądze, bo pieniądze dla ciebie nie znaczą wiele. Jesteś też odporny czy odporna na działanie mocy ciała i seksu. Wiesz, że w tym obszarze nic ci to nie grozi.

To na pewno masz problem z dumą, albo inaczej z pychą. Zastanów się i bądź przed sobą i Panem Bogiem szczerym/szczerą, choćby na chwilę. Na pewno masz problem przynajmniej z jedną z tych pokus.

 

 

Jedynym żyjącym na ziemi kto nie poddał się pokusom był i nadal jest Chrystus. Tak jak czytamy w L. do Hebr 4:15 Nie takiego bowiem mamy arcykapłana, który by nie mógł współczuć naszym słabościom, lecz doświadczonego we wszystkim na nasze podobieństwo, z wyjątkiem grzechu. 

 

Chrystus był kuszony, tak jak i my jesteśmy kuszeni. My ulegamy, On nie uległ. A co to znaczy dla ciebie i dla mnie w praktyce? Czytamy o tym w Ew. Jana 8:36 Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni.

Tylko Chrystus, tylko ten, który był bez grzechu, Ten który nie uległ pokusie może cię uwolnić, nie tylko od kuszenia, ale również wtedy kiedy ulegniesz pokusie. Czytamy: Nie takiego bowiem mamy arcykapłana, który by nie mógł współczuć naszym słabościom, lecz doświadczonego we wszystkim na nasze podobieństwo, z wyjątkiem grzechu.

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!