Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Ew. Jana 3:3

W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwa Bożego. Musicie się na nowo narodzić!

 

Pytanie: W jaki sposób to widać, i które wiersze pokazują nam, że jadący wozem dworzanin narodził się na nowo, gdy czytamy fragment zapisany w:

 

 

Dz. Apost. 8:29-38

Podejdź i przyłącz się do tego wozu - powiedział Duch do Filipa. Gdy Filip podbiegł, usłyszał, że tamten czyta proroka Izajasza: Czy rozumiesz, co czytasz? - zapytał. A tamten odpowiedział: Jakżeż mogę /rozumieć/, jeśli mi nikt nie wyjaśni? I zaprosił Filipa, aby wsiadł i spoczął przy nim. A czytał ten urywek Pisma: Prowadzą Go jak owcę na rzeź, i jak baranek, który milczy, gdy go strzygą, tak On nie otwiera ust swoich. W Jego uniżeniu odmówiono Mu słuszności.

Któż zdoła opisać ród Jego? Bo Jego życie zabiorą z ziemi. Proszę cię, o kim to Prorok mówi, o sobie czy o kimś innym? - zapytał Filipa dworzanin. A Filip wychodząc z tego /tekstu/ Pisma opowiedział mu Dobrą Nowinę o Jezusie. W czasie podróży przybyli nad jakąś wodę: Oto woda - powiedział dworzanin - cóż przeszkadza, abym został ochrzczony? Odpowiedział Filip: Można, jeśli wierzysz z całego serca. Odparł mu: Wierzę, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym. I kazał zatrzymać wóz, i obaj, Filip i dworzanin, zeszli do wody. I ochrzcił go. 

 

W jaki sposób to widać, że jadący wozem dworzanin narodził się na nowo? Po pierwsze, dworzanin czytał Pismo Święte. Gdy czytał, nie wszystko rozumiał.

Pan Bóg widząc to, że nie wszystko rozumie, posłał człowieka, który mu objaśnił to czego on nie rozumiał o Jezusie Chrystusie. Po objaśnieniu, gdy dworzanin zrozumiał to co czytał, uwierzył w to co jest napisane w Piśmie Świętym. Uwierzył z całego serca. Gdy uwierzył, poprosił, aby został ochrzczony przez zanurzenie w wodzie. Przez zanurzenie w wodzie, bo tylko taki chrzest jest opisany i taki chrzest był praktykowany przez Jezusa i apostołów.

 

 

Czy jest to bardzo skomplikowane? Czy nie jest to proste? Ile obrządków religijnych musiał wypełnić dworzanin, aby otrzymać zbawienie i życie wieczne z Chrystusem? Ile sakramentów musiał wypełnić dworzanin, aby otrzymać zbawienie i życie wieczne?

 

 

Bo Boży plan zbawienia człowieka jest bardzo prosty. Religie ten prosty plan Boży bardzo zagmatwały i bardzo skomplikowały. Plan Boży zbawienia człowieka jest tak prosty, że pięcioletnie dziecko potrafi zrozumieć. Plan Boży zbawienia człowieka jest tak prosty, że człowiek bez wykształcenia, mieszkający w dalekiej wsi potrafi to zrozumieć. Plan Boży zbawienia człowieka jest tak prosty, że człowiek mieszkający w dalekiej dżungli potrafi go zrozumieć.

 

Czy nie jest to niesamowite i czy nie jest to dziwne? Plan Boży zbawienia człowieka jest tak prosty, że pięcioletnie dziecko potrafi go zrozumieć.

A jednocześnie ludzie studiują teologię 10 i więcej lat, otrzymują doktoraty i tytuły profesorów i nadal nie mogą zrozumieć tego prostego planu Bożego. Jak to możliwe?

Czytamy o tym w 1 Kor. 1:20-21: Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, dlatego upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie głoszenie Słowa (Bożego).

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!