Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Ks. Izajasza 65:17-19

Oto Ja stworzę nowe niebo i nową ziemię i nie będzie się wspominało rzeczy dawnych, i nie przyjdą one na myśl nikomu. A raczej będą się radować i weselić po wszystkie czasy z tego, co Ja stworzę, bo oto Ja stworzę z Jerozolimy wesele, a z jego ludu radość! I będę się radował z Jerozolimy i weselił z mojego ludu i już nigdy nie usłyszy się w nim głosu płaczu i głosu skargi.

 

Mówimy, że jest niebo i piekło.

 

Pytanie: O ilu miejscach po śmierci mówi Biblia, o dwóch, o trzech, a może o czterech?

 

Apokal. 21:1-8

I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową, bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. I Miasto Święte - Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już /odtąd/ nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły. I rzekł Zasiadający na tronie: Oto czynię wszystko nowe. I mówi: Napisz: Słowa te wiarygodne są i prawdziwe. I rzekł mi: Stało się. Jam Alfa i Omega, Początek i Koniec. Ja pragnącemu dam darmo pić ze źródła wody życia. Zwycięzca to odziedziczy i będę Bogiem dla niego, a on dla mnie będzie synem. A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga.

 

Najczęściej mówimy i często słyszymy informacje i wiadomości o niebie, i o piekle. Najwięcej pytań jest związanych z niebem i z piekłem. Oczywiście są ludzie, którzy nie wierzą, ani w istnienie nieba, ani w istnienie piekła. To, że nie wierzą nie zmienia faktu, że tak niebo jak i piekło istnieje.

 

 

Jak czytaliśmy przed chwilą, tekst mówi o trzech miejscach. W Biblii jest wyraźnie napisane i to w niejednym miejscu, że będzie nowe niebo i nowa ziemia.

Na ziemi będzie miasto Jerozolima. Nowa Jerozolima. Jeśli będzie niebo i ziemia, to znaczy, że tak w niebie jak i na ziemi będą ludzie. Którzy ludzie, jacy ludzie, to osobny temat. Czytaliśmy też o trzecim miejscu, o jeziorze ognia. W jeziorze ognia będzie przebywał szatan, demony i ludzie. Którzy ludzie? Kto słucha audycji Wiara i Wolność, ma możliwość słyszeć wielokrotnie na ten temat.

 

Pismo Święte nie informuje nas, że istnieje takie miejsce jak czyściec. Według nauki Pisma Świętego widzimy, że nie ma takiego miejsca jak czyściec.

Czyściec został wymyślony przez władzę religijną. Zarobiono na tym duże pieniądze i zrobiono z tego duży biznes. Przez wieki ludzie płacili dużo pieniędzy łudząc się, że zostaną wykupieni z tak zwanego czyśćca. Pomysł czyśćca jako dogmat został wprowadzony dopiero w roku 1438. Handel czyśćcem i tak zwanymi odpustami wywołał wielki protest Katolików tamtych czasów, co doprowadziło do reformacji Kościoła, która zaczęła się od Marcina Lutra.

 

 

Na koniec jeszcze jedna lub dwie informacje. Piekło i jezioro ognia to nie jest jedno i to samo miejsce. Piekło i jezioro ognia, to dwa różne miejsca.

Jeśli ktoś chce to sprawdzić, niech przeczyta w Apokalipsie, w rozdziale 20, wiersze 13-15.

 

 

I jeszcze jedno. Gdzie i w jakim miejscu znajduje się piekło? Miejsce to nie jest bardzo wyraźnie określone w Biblii, ale wskazuje na to, że piekło znajduje się wewnątrz ziemi. Jeśli tak jest i gdy Pan Bóg stworzy nową ziemię, to na pewno ta nowa ziemia nie będzie miała wewnątrz piekła. Będzie jezioro ognia, ale nie będzie piekła.

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!