Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Rzymian 11:25

Nie chcę jednak, bracia, pozostawiać was w nieświadomości co do tej tajemnicy - byście o sobie nie mieli zbyt wysokiego mniemania - że zatwardziałość dotknęła tylko część Izraela aż do czasu, gdy wejdzie [do Kościoła] pełnia pogan. 

 

Pytanie: Co byłoby z nami, Polakami, gdyby wszyscy Żydzi uwierzyli Ewangelii?

 

Rzymian 11:28-31

Co prawdą - gdy chodzi o Ewangelię - są oni (Żydzi) nieprzyjaciółmi [Boga] ze względu na wasze dobro; gdy jednak chodzi o wybranie, są oni - ze względu na praojców - przedmiotem miłości. Bo dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne. Podobnie bowiem jak wy niegdyś byliście nieposłuszni Bogu, teraz zaś z powodu ich nieposłuszeństwa dostąpiliście miłosierdzia, tak i oni stali się teraz nieposłuszni z powodu okazanego wam miłosierdzia, aby i sami <w czasie obecnym> mogli dostąpić miłosierdzia.

 

Różne są głosy i różne są opinie na temat Żydów. Ale czy te głosy i czy te opinie są zgodne z tym co jest napisane o Żydach w Biblii? Czy te opinie są zgodne z planem Bożym jaki Pan Bóg ma wobec Żydów? Na przykład istnieje pytanie, dlaczego Pan Bóg uczynił Żydów narodem wybranym? Czym Żydzi zasłużyli sobie, aby być narodem wybranym? Pismo Święte objaśnia to wyraźnie. Żydzi nie mieli i nie mają w tym żadnej zasługi. Pan Bóg wybrał ich z łaski i wybrał ich dlatego, że takie było Jego upodobanie. Gdy spotkasz parę małżeńską i zobaczysz bardzo przystojnego, atrakcyjnego męża i bardzo zwyczajną, nieatrakcyjną żonę, zapytaj tego mężczyznę – dlaczego wybrałeś taką kobietę za żonę? Co ten mężczyzna odpowie? Jedną z jego odpowiedzi będzie – „wiem co masz na myśli, ale ja ją wybrałem dla siebie”.

Pan Bóg nie wybrał Żydów dlatego, że byli bardziej atrakcyjni od innych, ani dlatego, że byli lepsi, na wyższym poziomie od innych. Pan Bóg wybrał ich z łaski i wybrał ich dlatego, że takie było Jego upodobanie.

 

Pytaniem było. Co byłoby z nami, Polakami, gdyby wszyscy Żydzi uwierzyli Ewangelii? Gdy czytamy Pismo Święte, odpowiedź jest bardzo wyraźna.

Gdyby wszyscy Żydzi uwierzyli Ewangelii, wszyscy Polacy byliby potępieni i wszyscy znaleźliby swoje miejsce w jeziorze ognia. Przejdźmy przez to co czytaliśmy przed chwilą.

 

 

Co prawdą - gdy chodzi o Ewangelię - są oni (Żydzi) nieprzyjaciółmi [Boga] ze względu na wasze dobro. Dlaczego oczy Żydów są zasłonięte i nie wierzą oni Ewangelii Jezusa Chrystusa? Ze względu na ciebie i na mnie. Abyś ty i inni Polacy mieli szansę usłyszeć Ewangelię, uwierzyć Ewangelii, przyjąć zbawienie i otrzymać zbawienie i wejść do królestwa Jezusa z łaski. Oczy Żydów są zasłonięte i nie wierzą oni Ewangelii Jezusa Chrystusa, ze względu na nasze dobro.

Ze względu na dobro Polaków.

Czytajmy dalej. Podobnie bowiem jak wy niegdyś byliście nieposłuszni Bogu, teraz zaś z powodu ich nieposłuszeństwa dostąpiliście miłosierdzia, tak i oni stali się teraz nieposłuszni z powodu okazanego wam miłosierdzia,… Co tu znajdujemy? My Polacy mamy dostęp do łaski Bożej i do miłosierdzia Bożego jeszcze dzisiaj, z powodu nieposłuszeństwa Żydów. Ale na tym wiadomość nie kończy się. …tak i oni stali się teraz nieposłuszni z powodu okazanego wam miłosierdzia, aby i sami <w czasie obecnym> mogli dostąpić miłosierdzia.

 

 

Popatrzmy na to bliżej. Poganie znaleźli łaskę z powodu nieposłuszeństwa Żydów. Jednocześnie Ewangelia zbawienia przyszła do pogan przez Żydów. Zbawiciel Jezus przyszedł na ziemię przez rodzinę żydowską. Jego praojcem był Dawid, jego matką była Żydówka - Maria, wszyscy widzieli Go jako Żyda i On sam mówi, że przyszedł do Żydów. Apostołowie byli Żydami. Ewangelia, a więc nauka przez przyjęcie której każdy człowiek może być zbawiony pochodzi od Żydów. Jednocześnie poganie znaleźli łaskę z powodu nieposłuszeństwa Żydów. Gdy myślimy o Polakach, możemy powiedzieć, Ewangelia przyszła do Polaków od Żydów, a Polacy znaleźli łaskę z powodu nieposłuszeństwa Żydów.

 

Teraz Polacy, którzy usłyszeli Ewangelię, którzy znaleźli łaskę u Boga i doświadczyli zbawienia z powodu nieposłuszeństwa Żydów mogą iść do Żydów, głosić Ewangelię Żydom, aby Żydzi usłyszeli Ewangelię i gdy przyjmą Ewangelię, Żydzi mogli również otrzymać zbawienie z łaski. Czy brzmi to trochę dziwnie?

Dla tych, dla których brzmi to dziwnie, apostoł Paweł zaraz w następnych wierszach ma takie słowa: O głębokości bogactwa i mądrości, i poznania Boga! Jakże niezbadane są wyroki jego i nie wyśledzone drogi jego! Bo któż poznał myśl Pana? Albo któż był doradcą jego? Albo któż wpierw dał mu coś, Aby za to otrzymać odpłatę? Albowiem z niego i przez niego i ku niemu jest wszystko jemu niech będzie chwała na wieki. Amen. (Rzym. 11:33-36)

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!