Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

1 Koryn. 13:8-13

Miłość nigdy nie ustaje, [nie jest] jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie. Po części bowiem tylko poznajemy, po części prorokujemy. Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe. Gdy byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko, czułem jak dziecko, myślałem jak dziecko. Kiedy zaś stałem się mężem, wyzbyłem się tego, co dziecięce. Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz: Teraz poznaję po części, wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany. Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość. 

 

Pytanie: Dlaczego miłość przetrwa i przejdzie do wieczności? Dlaczego tylko miłość?

 

1 Jana 4:16

Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

 

Gdy żyjemy na ziemi, szczególnie w USA zbieramy i akumulujemy różne rzeczy, które są nam potrzebne, albo myślimy, że będą nam potrzebne.

Mamy rzeczy w mieszkaniu, w piwnicy, w garażu, a dużo ludzi wynajmuje tzw. „storage” – przechowalnię, gdzie przetrzymuje to wszystko co nie mieści się w domu, piwnicy, czy w garażu.

Gdy człowiek umiera, mówimy że nic nie zabiera ze sobą. Czy tak jest i czy dotyczy to wszystkich? Ludzie, którzy umierają poza Jezusem rzeczywiście nie zabierają nic ze sobą. Człowiek, który umiera w Chrystusie, bo gdy żył uczynił Jezusa swoim Panem przez wiarę, taki człowiek zabiera coś ze sobą.

Zabiera ze sobą miłość.

 

Ludzie mają dużo pytań. Czy mój ukochany piesek będzie ze mną w niebie? Czy mój kochany kotek będzie ze mną w niebie?

Czytaliśmy: Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich jednak największa jest miłość. Czytaliśmy też, że Bóg jest miłością.

 

Miłość, to najwspanialsza z rzeczy i najbardziej trwała. Bo nawet gdy ktoś ma wielką wiarę, czy wiara nie skończy się, gdy ten wierzący, po zmartwychwstaniu będzie mógł wszystko zobaczyć i osiągnie doskonałe poznanie? Wtedy wiara już nie będzie potrzebna. I czy rzeczywiście nie skończy się nadzieja,

gdy zaowocują wszystkie oczekiwania i wierzący w Jezusa staną się posiadaczami wszystkich obietnic Niebieskiego Ojca?

Jednak miłość nigdy się nie skończy, podobnie jak nie miała początku. Bóg jest miłością i tak jak On jest bez początku, bez początku jest miłość, ponieważ miłość jest cechą Bożego charakteru, Jego usposobienia. I tak jak On trwa wiecznie, wiecznie trwać też będzie miłość.

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!