Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Ks. Rodzaju 3:1

A wąż był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył. On (szatan) to rzekł do niewiasty:

Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?

 

Czy rzeczywiście Bóg powiedział. Było to pierwsze i największe kłamstwo jakie szatan uczynił ze Słowa Bożego.

Poddał on w wątpliwość Słowo Boże mówiąc: Czy rzeczywiście Bóg powiedział.

 

Pytanie: Czy również dzisiaj, i w jaki sposób dzisiaj szatan kusi ludzi, aby nie wierzyli słowom Pisma Świętego?

 

Ew. Jana 5:46-47

Gdybyście jednak uwierzyli Mojżeszowi, to byście i Mnie uwierzyli. O Mnie bowiem on pisał. Jeżeli jednak jego pismom nie wierzycie, jakżeż moim słowom będziecie wierzyli? 

 

Są różne kłamstwa na świecie i różne przekręcenia. Ludzie mają różne wątpliwości. Ale jest jedna wątpliwość i jedno kłamstwo, które zostało wypowiedziane na początku, i które jak echo powtarza się przez wszystkie pokolenia na ziemi. Czy rzeczywiście Bóg powiedział. Tam na początku, w raju kiedy Ewa rozmawiała z szatanem, który ukazał się pod postacią węża, gdy Ewa mówiła, Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli. Pierwszą wątpliwość jaką wtedy zasiał szatan było:

Czy rzeczywiście Bóg powiedział.

 

W jaki sposób dzisiaj to samo zwątpienie, i to samo kłamstwo powtarza się wśród ludzi? Każdy z nas może to sprawdzić w swoim otoczeniu, i w swoim środowisku. Mów na przykład, że człowiek nie powstał z małpy, ale został stworzony. Że każdy człowiek, bez wyjątku, każdy jest grzesznikiem. Że zbawienie, czyli królestwo Boże nie osiąga się przez dobre uczynki, ale Pan Bóg oferuje to darmo. Że po śmierci jest tylko niebo i piekło, że nie ma nic takiego co ludzie nazywają czyśćcem.

Gdy to będziesz mówić i ktoś zapyta cię skąd to wiesz, gdy powiesz, że tak jest napisane, gdy powiesz, bo Bóg tak powiedział, jaka będzie reakcja? Jaka będzie pierwsza wątpliwość? Czy na pewno Bóg tak powiedział? Pierwsza reakcja i pierwsza wątpliwość będzie czy Biblia to Słowo Boże? Czy na pewno jest to Boże Słowo. Czy rzeczywiście Bóg tak powiedział? Po takim zwątpieniu i gdy osoba nie wierzy, że Bóg tak powiedział możesz mówić godzinami, możesz przez długie lata mówić o Stwórcy, o planie Bożym dla człowieka i nic to nie da. Dlaczego? Tylko dlatego, że już na początku rozmowy zostało zasiane ziarno wątpliwości. Czy rzeczywiście Bóg tak powiedział. Żadne przekonywania, żadne najmocniejsze argumenty nie pomogą. Dlaczego? Dlatego, że człowiek nie uwierzył, że Bóg tak powiedział.

  Taktyka szatana nie zmieniła się, bo wie on doskonale, że jeśli zwątpisz w to, że Biblia to Słowo Boże, że jest to słowo Stwórcy, wtedy nieważne jak często chodzisz do kościoła, nieważne do którego kościoła chodzisz, nieważne jak bardzo religijnym człowiekiem jesteś, wszystko to nie jest ważne.

Ważne, że zachwiany został fundament, że zasiana została wątpliwość, Czy rzeczywiście Bóg tak powiedział?.

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!