Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Dz. Apostolskie 2:32-37

Tego właśnie Jezusa wskrzesił Bóg, a my wszyscy jesteśmy tego świadkami. Wyniesiony na prawicę Boga, otrzymał od Ojca obietnicę Ducha Świętego i zesłał Go, jak to sami widzicie i słyszycie. Bo Dawid nie wstąpił do nieba, a jednak powiada: Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół Twoich podnóżkiem stóp Twoich. Niech więc cały dom Izraela wie z niewzruszoną pewnością, że tego Jezusa, którego wyście ukrzyżowali, uczynił Bóg i Panem, i Mesjaszem. Gdy to usłyszeli, przejęli się do głębi serca: Cóż mamy czynić, bracia? - zapytali Piotra i pozostałych Apostołów.

 

Pytanie: Czy jest potrzebne, czy jest konieczne, czy jest właściwe, czy jest zgodne z Pismem Świętym żebranie, proszenie, lub błaganie Boga o zbawienie i o życie wieczne?

 

1 Korynt. 15:1-2

Przypominam, bracia, Ewangelię, którą wam głosiłem, którąście przyjęli i w której też trwacie. Przez nią również będziecie zbawieni, jeżeli ją zachowacie tak, jak wam rozkazałem... Chyba żebyście uwierzyli na próżno.

 

Jak to wygląda, najlepiej widać, gdy ludzie dają sobie prezenty w okresie świąt. Gdy ktoś przynosi ci prezent, co się dzieje? Czy musisz prosić, żebrać, błagać, aby mieć ten prezent? Nie. Czy musisz za ten prezent zapłacić? Nie. Dlaczego nie musisz płacić? Bo ktoś inny już zapłacił za ten prezent. A jaki masz wybór? Przyjąć prezent lub nie przyjąć. Tak jak dziecko, otrzymuje prezent, zobaczy prezent i odrzuci prezent, bo nie jest zadowolone.

Zbawienie i życie wieczne z Bogiem jest oferowane każdemu człowiekowi darmo z łaski. (Efezjan 2:8-9) Jest to Boży dar, jest to Boży prezent.

Kto zapłacił za ten prezent? Oczywiście, zapłacił Jezus Chrystus. Pan Bóg nie zmusza człowieka, aby przyjął ten Jego prezent. Możesz przyjąć, lub nie przyjąć.

Ale aby to nie były puste słowa, zobaczmy jak to się odbywa w rzeczywistości i w praktyce. Dzieje Apostolskie pokazują nam dokładnie jak to było, jak to jest i jak to powinno być.

 

 

Dz. Ap. 16:30-33

A wyprowadziwszy ich na zewnątrz rzekł: Panowie, co mam czynić, aby się zbawić? Uwierz w Pana Jezusa - odpowiedzieli mu - a zbawisz siebie i swój dom. Opowiedzieli więc naukę Pana jemu i wszystkim jego domownikom. W tej samej godzinie w nocy wziął ich z sobą, obmył rany i natychmiast przyjął chrzest wraz z całym swym domem.

 

Dz. Ap. 8:12-13

Lecz kiedy uwierzyli Filipowi, który nauczał o królestwie Bożym oraz o imieniu Jezusa Chrystusa, zarówno mężczyźni, jak i kobiety przyjmowali chrzest.

Uwierzył również sam Szymon, a kiedy przyjął chrzest, towarzyszył wszędzie Filipowi i zdumiewał się bardzo na widok dokonywanych cudów i znaków.

 

Dz. Ap. 8:14-17

Kiedy Apostołowie w Jerozolimie dowiedzieli się, że Samaria przyjęła słowo Boże, wysłali do niej Piotra i Jana, którzy przyszli i modlili się za nich, aby mogli otrzymać Ducha Świętego. Bo na żadnego z nich jeszcze nie zstąpił. Byli jedynie ochrzczeni w imię Pana Jezusa. Wtedy więc wkładali /Apostołowie/ na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego.

 

Dz. Ap. 17:11-12

Ci byli szlachetniejsi od Tesaloniczan, przyjęli naukę z całą gorliwością i codziennie badali Pisma, czy istotnie tak jest. Wielu też z nich uwierzyło, a także [wiele] wpływowych Greczynek i niemało mężczyzn.

 

Dz. Ap. 2:41

Ci więc, którzy przyjęli jego naukę, zostali ochrzczeni. I przyłączyło się owego dnia około trzech tysięcy dusz.

 

Co powtarza się w tych czytanych wierszach? Ludzie usłyszeli Ewangelię o zbawieniu z łaski, przyjęli tę Ewangelię przez wiarę i po uwierzeniu Ewangelii przyjmowali chrzest przez zanurzenie w wodzie.

Odrzucając Boży prezent, odrzucasz samego Boga. Dlaczego? Bo nie przyjmujesz przez wiarę tego co Bóg przygotował dla ciebie. Bo nie przyjmujesz przez wiarę tego za co Jezus tak bardzo cierpiał, aby wykupić ten prezent dla ciebie. A napisane jest, że bez wiary nie można podobać się Bogu.

 

 

Pytaniem było: Czy jest potrzebne, czy jest konieczne, czy jest właściwe, czy jest zgodne z Pismem Świętym żebranie, proszenie, lub błaganie Boga o zbawienie i o życie wieczne? Jedną odpowiedzią na te wszystkie części pytania jest: NIE! Jedynie i wyłącznie co jest potrzebne to przyjęcie tego Bożego daru, Bożego prezentu. Przyjęcie przez wiarę. Jaką wiarę? Przez wiarę w to co jest napisane w Piśmie Świętym.

 

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!