Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Ew. Marka 7:13

I znosicie słowo Boże przez waszą tradycję, którąście sobie przekazali. Wiele też innych tym podobnych rzeczy czynicie.

 

Pytanie: Czym różni się Ewangelia łaski Bożej od religii?

 

Ew. Jana 8:10-11

Wówczas Jezus podniósłszy się rzekł do niej: Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił? A ona odrzekła: Nikt, Panie! Rzekł do niej Jezus: I Ja ciebie nie potępiam. - Idź, a od tej chwili już nie grzesz.

 

Jest tak dużo religii na świecie. Jest setki małych religii, włączając sekty, ale jest też kilka wielkich religii. Najpierw zastanówmy się co wspólnego ze sobą mają religie? Wszystkie te religie szukają Boga. Oczywiście w ostatnich latach powstały religie, które mówią, że ty sam jesteś dla siebie bogiem. Każda z tych religii obiecuje, oferuje metody, czy pokazuje drogę jak dostać się do ich Boga. Każdy człowiek tych religii, wszyscy ludzie należący do tych różnych religii stwierdzają, że nie mają pewności, że nie wiedzą na pewno co stanie się z nimi po śmierci. Generalnie religia naucza, że aby mieć szansę na lepsze życie po śmierci, musisz sobie na to zasłużyć.

 

A co mówi Jezus Chrystus? I Ja ciebie nie potępiam - Idź, a od tej chwili już nie grzesz. Słyszysz często na kazaniu, zmień się, popraw się, zacznij żyć inaczej, nawróć się… a gdy to zrobisz, Bóg przyjmie cię. Co mówi Jezus? I Ja ciebie nie potępiam - Idź, a od tej chwili już nie grzesz. Jezus Chrystus najpierw oferuje darowanie grzechów, a później zmianę życia. Najpierw wybaczenie, a potem odwrócenie. Najpierw amnestia, a później nawrócenie. I Ja ciebie nie potępiam - Idź, a od tej chwili już nie grzesz.

 

Co kilka, czy kilkadziesiąt lat w USA jest oferowana amnestia. Amnestia dla ludzi, którzy przekraczali prawo, nie żyli zgodnie z prawem. Dla ludzi, którzy, jak można powiedzieć, byli przestępcami prawa. Co daje i co czyni amnestia? Amnestia wybacza ludziom przekraczanie prawa. Amnestia jest gestem łaski. Amnestia mówi: “byłeś przestępcą prawa, masz to darowane, a teraz żyj jako legalny mieszkaniec USA i nie bądź już więcej przestępcą prawa.

Korzystaj z wolności. Dotąd prawo śledziło cię i byłeś na drodze do ukarania, teraz prawo już cię nie potępia, idź i od tej chwili już nie przekraczaj prawa”.

Bardzo podobnie jest z Ewangelią łaski. I Ja ciebie nie potępiam - Idź, a od tej chwili już nie grzesz. Religia mówi: “nie grzesz, a wtedy wyniesiemy cię na ołtarze i nazwiemy świętym”. Ewangelia łaski mówi: I Ja ciebie nie potępiam - Idź, a od tej chwili już nie grzesz. Idź i od tej chwili nie grzesz, bo od tej chwili w oczach Bożych, dzięki Jezusowi jesteś świętym. Jesteś świętym, żyj jak święty. Co więcej i co jest bardzo ważne.

 

Jezus nie tylko oferuje darowanie wszystkich grzechów z łaski. Jednocześnie Jezus daje człowiekowi moc, aby już nie grzeszył. Jezus daje człowiekowi siłę, aby człowiek już więcej nie był pod panowaniem grzechu i pod władzą grzechu. Wcześniej człowiek ten musiał grzeszyć, teraz Jezus wyposaża w moc – od tej chwili nie musisz już grzeszyć. I Ja ciebie nie potępiam - Idź, a od tej chwili już nie grzesz. Nie grzesz. Bo od tej chwili nie musisz już grzeszyć.

Dotychczas, aż dotąd musiałeś grzeszyć, teraz nie musisz już grzeszyć. Dotychczas, aż dotąd w oczach Bożych byłeś grzesznikiem. Od tej chwili, w oczach Bożych jesteś świętym. Od tej chwili, od chwili gdy spotkasz Jezusa, w oczach Bożych jesteś świętym. Jesteś świętą.

 

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!