Skuteczna modlitwa

          Bardzo dużo ludzi modli się. Ludzie modlą się w grupach, ludzie modlą się w kościołach. Różne rodzaje modlitwy powinny być praktykowane i mogą być dobre, jeśli są zgodne z tym co czytamy na temat różnych modlitw, w różnych sytuacjach i potrzebach, szczególnie w Nowym Testamencie. Jednak ludzie modlą się jedną i taką samą modlitwą we wszystkich sytuacjach i potrzebach. Błąd, błąd, wielki błąd !

 

Każdy kto uważnie studiuje temat modlitwy, może poznać jak dużo ludzi modli się źle. Może poznać, że większość ludzi dookoła modli się źle. Brałem udział w takich modlitwach. Gdyby ktoś słuchał, podsłuchał, mógłby pomyśleć; przy takiej gorliwości, przy takich wołaniach, nie ma wątpliwości że ziemia się zatrzęsie, a niebo się poruszy.

 

W rzeczywistości modlitwy te sięgały tylko sufitu i odbijały się jak echo. Modliliśmy się gorliwie, ale modliliśmy się źle. Tak, bo jak poznałem później, większość ludzi w różnych kościołach modli się źle. Tracą czas i wysiłek, bo modlą się źle, nie mając efektów.

Modliliśmy się gorliwie, ale modliliśmy się źle i nie było efektów, nie było dobrych rezultatów, jakie powinny być. Złe sytuacje, sprawy, toczyły się nadal źle, tak jakby nie było żadnej modlitwy.

 

Oprócz modlitw w grupach, są modlitwy – dwie osoby, “jeśli dwaj z was na ziemi ZGODNIE o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy (spełni) im mój Ojciec, który jest w niebie.” Tak mówi Jezus w Mateusza 18:19  Zgodnie, w uzgodnieniu, w jedności, według tego co napisane - jak modlić się w danej sprawie, sytuacji, potrzebie. 

 

Moje świadectwo:
W latach ok. 1995, miałem zwyczaj czytać Pismo Święte ok. jedna godzina rano i w wieczór. Czytałem, rozmyślałem, medytowałem. Modliłem się też. Jednego wieczoru w czasie takich czytań i modlitwy, Duch Święty powiedział mi coś, czym byłem zaskoczony, bo przede wszystkim nigdy wcześniej nie miałem takiego doświadczenia. Był to bardzo wyraźny głos pochodzący z mojego wnętrza. Niesłyszalny uszami, ale tam wewnątrz. Teraz rozumiem to, bo Duch Święty mówi w ten sposób do dzieci Bożych przez ludzkiego ducha i jest to bardzo biblijne.

 

Głos ten powiedział: “módl się o jednego mężczyznę, aby modlił się z tobą.” W tamtym czasie regularnie spotykałem się w soboty na modlitwach kilku mężczyzn z kościoła.

 

Gdy usłyszałem ten głos Ducha Świętego, powiedziałem: “ja modlę się z kilkoma mężczyznami, po co mi jeszcze jeden mężczyzna?” Duch Święty znów: “módl się o jednego mężczyznę, aby modlił się z tobą.” Moja odpowiedź drugi raz: “ja modlę się z kilkoma mężczyznami, po co mi jeszcze jeden mężczyzna?” Duch Święty znów, trzeci raz: “módl się o jednego mężczyznę, aby modlił się z tobą.”
Ważne. Duch Święty NIE powiedział mi: nie módl się w kościele. Nie mówił, nie spotykaj się na modlitwie z tamtymi osobami.

 

Wtedy odpowiedziałem: “dobrze, będę modlił się o jednego mężczyznę aby modlił się ze mną.” Następnie uczyniłem krótką, prostą modlitwę abym spotkał mężczyznę, który będzie modlił się ze mną.

 

Upłynęło może dziesięć dni, osoba z kościoła, (kobieta) powiedziała mi że spotkała Amerykanina, który nie jest z polskiej rodziny ale bardzo pragnie iść do Polaków z Ewangelią zbawienia z łaski w Jezusie Chrystusie. Szuka on kogoś, aby robić to razem. Dodała ona, że ponieważ wie że niesienie Ewangelii zbawienia z łaski w Jezusie jest tak bardzo ważne dla mnie, uznała, że byłoby dobrze abym go spotkał.

 

Odpowiedziałem, że niedługo, we wtorek po południu będę w kościele, aby jeśli może przybył on tam. Spotkałem go i po rozmowie 5,10 minut, powiedziałem: Ed, ty jesteś tą osobą (mężczyzną) o której Bóg powiedział mi abym się modlił. Tak, to był on!

 

W kolejnych miesiącach Ed Shauberger i ja spędziliśmy razem wiele godzin na modlitwie o Polaków. Miał on rodzaj strategii w modlitwie. Czasem przynosił mapę Chicago, zaznaczał dzielnice i okolice gdzie jest dużo Polaków i modliliśmy się o Polaków mieszkających tam.

 

Przygotowaliśmy znany film ‘Jezus’ do pokazania go w Polskim Copernicus Center. Przybyło ponad 300 osób. Po filmie była przedstawiona Ewangelia zbawienia z łaski w Jezusie Chrystusie. Później powstała audycja Wiara i Wolność.

 

Modlisz się w grupie? Modlisz się w Kościele? Potrzebujesz jedną osobę aby modlić się ZGODNIE, razem! Aby stanąć na Słowie Bożym w 100% ufności, wiary, zgody. I według tego Co Pismo Święte mówi na temat modlitwy, gdy pokazuje różne modlitwy, zależne od sytuacji. Modlitwa w grupie może być dobra, ale zauważ, czym więcej osób w grupie tym więcej szans, że nie wszyscy modlą się dobrze, że nie wszyscy modlą się zgodnie. A gdy jedna osoba w grupie nie jest dokładnie ZGODNIE, ta jedna osoba może i potrafi unieważnić skuteczność modlitwy innych, unieważnić dobre modlitwy innych w grupie.

 

Smith Wigglesworth, mąż Boży, potężny w modlitwie i w wierze, którego Jezus posyłał do najbardziej beznadziejnych przypadków chorób i związań szatańskich, tak powiedział: „jeżeli modlisz się 7 razy w tej samej sprawie, to 6 razy modlisz się bez wiary.” Tak, to jest wielka prawda i wielki błąd w tysiącach modlitw dookoła.

 

Świadectwo o jednej modlitwie. Ewangelista miał kilka wieczornych nauczań w jednym z kościołów. Gdy pastor zapowiedział, że teraz zbiorą ofiarę dla gościa, kobieta powstała, mówiąc, „pastorze, ja mam odczucie abyśmy powstali i modlili się o siostrę ………. Ona mieszka następne drzwi. Lekarz odwiedził ją i powiedział, że ona nie przeżyje północy.” (to spotkanie było ok. 8-mej w wieczór)

 

Pastor powiedział: tak, powstańmy wszyscy i módlmy się o tę siostrę. Ludzie modlili się. Wtedy pastor powiedział: „Jak dużo z was wierzy, że Bóg słyszał cię? Większość ludzi podniosła ręce i chwalili Boga, za to że wysłuchał.

 

W następny wieczór to samo powtórzyło się. Tuż przed zebraniem ofiary ta sama kobieta powstała i powiedziała: „Pastorze, mam odczucie że powinniśmy kontynuować modlitwę o naszą siostrę ……..
Lekarz myślał, że ona umrze ostatniej nocy. Ja mieszkam następne drzwi i byłam tam dzisiaj o 8-mej rano gdy doktor badał ją. Powiedział że ona przetrwała kryzys. Ona wyszła z tego i powinna powstać z łóżka i siadać na krześle dwa, trzy razy dziennie. Lekarz powiedział że ona wyjdzie z tego. Ponieważ modliliśmy się, Bóg dotknął ją, mimo że była wydana na śmierć. Lecz ona jest bardzo słaba. Módlmy się aby Bóg dokończył uzdrowienia."
Zwróć uwagę, oni modlili się dzień wcześniej o uzdrowienie tej kobiety i dziękowali Bogu za to.

 

Pastor powiedział: Tak, zgadza się. Byłem tam dzisiaj rano. Wiemy że Bóg dotknął ją. Nawet doktor potwierdził, że ona przeżyje. Powstańmy i znów módlmy się o nią.

 

Zaraz jak pastor zaczął modlić się, gość ewangelista usłyszał w jego duchu, gdy Duch Święty powiedział: „Teraz oni zabrali mi ją z moich rąk i ona umrze. W ciągu trzech dni umrze.”

 

Na trzeci dzień ta kobieta zmarła. Pierwszą ich modlitwą złożyli tę kobietę w rękach Boga, w drugiej modlitwie zabrali ją z rąk Boga. Co powinni oni uczynić po pierwszej modlitwie? Powstać na drugi dzień i dziękować i chwalić Boga za uzdrowienie. Powinni to czynić w ich wierze i zaufaniu, niezależnie w jakim stanie była kobieta. "Bez wiary nie można podobać się Bogu." (Hebrajczyków 11:6)

 

Czy widzimy jak dużo kościołów dookoła czyni tak samo? Czy widzimy jak dużo ludzi modli się i robi te same błędy?

 

Nie rezygnuj z modlitwy, ale zrezygnuj ze złej, nieskutecznej modlitwy, bo nie tylko tracisz czas i energię, co najgorsze, tracisz wiarę, tracisz ufność, nie widząc rezultatów !

 

Jeśli potrzebujesz najlepszy przewodnik (po polsku), pokazujący na przykładach biblijnych jak modlić się skutecznie, tak aby otrzymać to o co modlisz się w różnych sytuacjach i różnych potrzebach, napisz,

Klik tu ===>   Napisz   lub  link ===>  www.wiaraiwolnosc.pl/zostan-z-nami/kontakt

Drukuj E-mail

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!