Audycje dla wszystkich

 

  Wolność jest bezcenna, ale nie bez ceny

Ktoś za to zapłacił

Słuchając audycji utwierdzisz się na pewno kto za Twoją wolność zapłacił

 Od ponad 20-tu lat Polacy w Chicago i na przedmieściach słuchają audycji Wiara i Wolność. Nieraz rozmawiając przez telefon słuchacze mówią, że w każdą niedzielę czekają na następną, kolejną audycję. Poniżej prezentujemy długą listę audycji. Nie musisz czekać aby słuchać kolejnej audycji, tu masz możliwość słuchania kiedykolwiek. Prezentowana tu Ewangelia Jana została opracowana przez Głos Ewangelii w Warszawie. Dziękujemy i zapraszamy znów

 Jeżeli poniżej nie widzisz listy audycji, zmień proszę przeglądarkę. Użyj przeglądarkę Firefox, lub Microsoft, lub inną, bo gdy używasz Google Chrome, ta przeglądarka może nie pokazać listy poniżej.

 


Jeśli chcesz mieć wszystkie audycje w swoim komputerze, napisz otrzymasz informacje jak je ściągnąć wszystkie jednocześnie.   

       Pismo Święte bardzo często używa określenia - serce człowieka. Czy chodzi tu o fizyczny organ który pompuje krew? Nie, nigdy. Różne reklamy, kartki z życzeniami bardzo pomagają nam żyć w przekonaniu, że wszystko co pisze i określa, “serce człowieka” dotyczy serca pompującego krew. Tak to widzi świat, ale nie tak to widzi Bóg. 

Gdy widzisz napis kolorowej reklamy, "kochaj sercem" to zapytaj siebie. Jeśli mogę kochać fizycznym organem pompującym krew, to również mogę kochać innym fizycznym organem jak ręka, noga, palec u ręki, czy u nogi. To są przecież części ciała takie jak serce pompujące krew. Gdy tak powiesz, to na pewno zobaczysz błąd.

Gdy Biblia pisze “serce człowieka” zawsze dotyczy to sfery duchowej człowieka a nie fizycznej. “Serce człowieka” według Pisma Świętego jest to najbardziej wewnętrzny, najbardziej centralny obszar człowieka. Jest to esencja człowieka. Jest to obszar duchowy człowieka, ale nigdy nie jest to fizyczny organ. Innym określeniem które jest jednoznaczne z sercem człowieka jest duch człowieka. Serce = duch człowieka.

Niektórzy dają znak równości - serce człowieka i dusza człowieka, że dotyczy to tego samego obszaru. Nie, nigdy. Dusza człowieka to "psyche" od tego pochodzi nazwa psychologia. Bo psychologia zajmuje się psychiką człowieka, lub inaczej duszą człowieka. Psychika człowieka to nigdy nie jest to samo co serce człowieka, nie jest to samo co duch człowieka.

 Miłość, jak też wiara człowieka mieści się w sercu, to znaczy mieści się w duchu człowieka. Miłość, wiara nie znajduje się w duszy - nie jest mózgu, nie jest w intelekcie człowieka. 

Zobaczysz więcej na ten temat w zakładce "Czytelnia" a wtedy klik na "Rozważania Biblijne" a wtedy klik na "Duch, dusza, ciało."

 

 

 

 

  Ewa Mariusz Smorczewski

         Dziękujemy Panu i Bogu

         za Mariusza i Ewę Smorczewski,

         za ich dobrowolną pomoc

 

Drukuj E-mail

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!